Powrót

2 Pistols

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
2 Pistols
2 Pistols alias Jeremy Lemont Saunders urodził się 11 czerwca 1983 roku. Amerykański raper z Tarpon Springs na Florydzie wychowywał się praktycznie sam. Rodzice większą część jego życia spędzili w więzieniu, co odbiło się również na młodym Saundersie. Został aresztowany w wieku kilkunastu lat za narkotyki i podzielił los swoich rodzicieli. W więzieniu przemyślał swoje życie i zdecydował, iż po wyjściu zostanie profesjonalnym raperem.

Jeszcze przed pobytem za kratkami 2 Pistols zaczął nagrywać własne utwory, między innymi jego pierwszy singiel „Dirty Foot”, który rozprowadzał sam wśród znajomych. Marzył również o karierze futbolisty, lecz mikra postura nie pozwoliła mu na to. Po wyjściu z więzienia rozpoczął współpracę z innymi przedstawicielami muzyki, takimi jak Plies, Da Shop Boyz, T-Pain, czy Lil Boosie, z którymi występował na scenie w okolicach Tampa. Dzięki temu nawiązał znajomości z przemysłem muzycznym i utworzył grupę nazwaną Blood Money Union, która zrzesza DJ'ów, producentów oraz raperów w Tarpon Springs, jego rodzinnymi mieście.

W 2007 roku popisał umowę z wytwórnią Universal, dzięki czemu wraz z T-Painem wydali singiel „She Got It”. Utwór zajął siódme miejsce na liście Rhythmic Top 40 w 2008 roku oraz drugie miejsce na liście Billboard Hot Rap Tracks. W 2008 roku wydał również swój debiutancki album „Death Before Dishonor” zawierający produkcje nagrane wraz ze zwycięzcami Grammy J.U.S.T.I.C.E. Laegue, Da Honorable C.N.O.T.E oraz innymi artystami. Utwory promujące album 2 Pistols to wspomniany wcześniej „She Got It” oraz „You Know Me”, w którym tłumaczy kobietom dlaczego pewnych rzeczy w jego zachowaniu nie da się zmienić. Album dostał się na 32 miejsce listy Billboard Top 200 oraz 10 miejsce na liście Billboard Top R&B/Hip Hop. Na płycie znalazło się również miejsce na utwór „Blinded” z samplem z filmu „Blow”.

Jego ostatni album wydany w 2009 roku „Arrogant” zawiera singiel „My Gurl” nagrany wraz z Slimem.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online