Powrót

Agnes

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Agnes
Prawdziwe nazwisko Agnes Emilia Carlsson. Szwedzka piosenkarka urodzona 6 marca 1988 roku w Vänersborg.

Sławę zdobyła w 2005 roku dzięki wygranej w szwedzkiej edycji programu Idol. Niedługo potem Agnes podpisała profesjonalny kontrakt z Sony BMG. Nagrywa swój pierwszy singiel  „Right Here Right Now”. Podwójnie "platynowy" utwór przez półtora miesiąca był na szczycie szwedzkiej listy przebojów.
W tym samym roku Agnes wydaje debiutancki longplay zatytułowany "Agnes". Kolejny utwór w jej wykonaniu to "Stranded”. W 2006 roku ukazuje sie trzeci singiel "„Kick Back Relax", a następnie album "Stronger", który uzyskał status platyny.

W 2007 roku Agnes została zakwalifikowana do Melodifestivalen 2007. Jej piosenka została jednak zdyskwalifikowana ponieważ artystka złamała jedną z podstawowych zasad regulaminu. Okazało się, że w jednym z wywiadów ujawniła szczegóły swojej kompozycji, czego jej nie wolno było robić. Z początkiem 2008 roku artystka rozstała się z dotychczasową wytwórnią Sony BMG i podpisała kontrakt z Roxy Recordings. Pod koniec roku wydała swój trzeci album „Dance Love Pop”, który promował utwór „Release Me”.

W roku 2009 Anges ponownie bierze udział w Melodifestivalen tym razem z piosenką „Love love love” która wygrywa IV półfinał i dostaje sie do wielkiego finału w Globen.

Agnes ma na swoim koncie już 3 płyty i jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Skandynawii. W 2009 roku została nominowana do nagrody MTV Europe w kategorii Best European Act.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online