Powrót

Alexandre Tharaud

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Alexandre Tharaud
Alexandre Tharaud urodził się 9 grudnia 1968 roku w Paryżu. Jest pianistą.
Studiował w Conservatoire National Supérieur de Musique w Paryżu. W roku 1987 został laureatem Międzynarodowego Konkursu Marii Canals w Barcelonie, zdobył także pierwszą nagrodę na konkursie Citta` di Senigallia we Włoszech. 
Jego szeroki repertuar obejmuje dzieła od baroku po współczesność. Jako solista występował m.in. z Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Münchner Rundfunkorchester, Japan Philharmonic Orchestra, Tokyo Metropolitan Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio-France, Orchestre National de France, Orchestre National de Lille, Orchestre National de Bordeaux-Aquitaine i Sinfonią Varsovią. Pracował z tak znakomitymi dyrygentami, jak Yutaka Sado, Jean Fournet, Marc Minkowski i Jean-Jacques Kantorow. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m.in. Concertgebouw w Amsterdamie, Wigmore Hall w Londynie, Miller Theatre w Nowym Jorku, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Teatro Colón w Buenos Aires i wiedeńskiej Musikverein. 
Jego interpretacje dzieł Maurice'a Ravela, Jeana-Philippe'a Rameau i Johanna Sebastiana Bacha zdobyły szereg nagród i najwyższych wyróżnień światowej krytyki.
Alexandre Tharaud w 2006 roku wystąpił w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, na IV Festiwalu Sacrum-Profanum, gdzie wykonywał komplet dzieł Maurice'a Ravela.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online