Powrót

Alizée

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Alizée
Właściwie Alizée Jacotey, francuska piosenkarka urodzona 21 sierpnia 1984 w Ajaccio, Korsyka.

W 1999 roku wystąpiła w programie "Graines de star", którego ekipa przyjechała na Korsykę. Zaśpiewała piosenke "Ma priere" Axelle Red i zajęła drugie miejsce. Wtedy właśnie została zauważona przez Mylene Farmer, która poszukiwała kogoś do zaśpiewania piosenki "Moi...Lolita" napisanej na podstawie książki Vladimira Nabokova. Muzykę do niej skomponował Laurent Boutonnat, z którym Mylene Farmer tworzyła duet. Po kilku próbach w studiu nagraniowym okazało sie, że to właśnie Alizee wykona ten utwór. Singel ukazał się w 2000 roku i okazał się wielkim sukcesem. W samej Francji sprzedał się w ponad 1 200 000 egzemplarzach.

W tym samym roku do sprzedaży trafił album "Gourmandises", który również okazał się hitem. Już po trzech miesiącach uzyskał we Francji status platynowej płyty. W tym samym czasie wyszedł drugi singel piosenkarki - "L'Alizé". Piosenkarka otrzymała za niego m.in. nagrodę NRJ Music Awards w kategorii francuska rewelacja roku, oraz nagrodę M6 Awards. Kolejny singiel artystyki to "Parler tout bas". W 2003 roku pojawia się singiel singel "J'en ai marre", a następnie album "Mes courants électriques". Wydany on został w dwóch wersjach: francuskiej i międzynarodowej zawierającej cztery piosenki po angielsku. Rok później wychodzi album i płyta DVD live z tournée "Alizée En Concert".

W 2005 roku na świat przychodzi córka Alizée - Anny-Lee. Alizée znika ze sceny muzycznej na trzy lata. Trzeci album Alizée, zatytułowany "Psychédélices" wyszedł pod koniec 2007 roku. W styczniu 2009 Alizée zaczęła pracę nad nowym albumem.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online