Powrót

Amerie

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Amerie
Amerie urodziła się 12 stycznia 1980 roku. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Amerie Mi Marie Rogers. Piosenkarka R&B, producentka, tancerka, aktorka i modelka w jednym.

Urodziła się w Fitchburg, Massechusetts w Stanach Zjednoczonych. Jej ojciec jest Afrykańczykiem, matka Koreanką. Ciekawostką może być fakt, iż Amerie posługuje się w głównej mierze językiem koreańskim w domu.

Karierę muzyczną rozpoczęła pojawiając się gościnnie na longplayu Nasa „Stillmatic”. Swój pierwszy album wydała w 2002 roku, nosi on tytuł „All I Have”. Płyta sprzedała się w ponad 600 000 egzemplarzy, osiągnęła status złotej i zajęła 9. miejsce na liście Billboard 200. Same single z płyty, czyli „Why We Don’t Fall in Love” oraz „Talkin’ to Me” nie odniosły większych sukcesów na listach przebojów, pomimo dobrze sprzedającego się albumu.

W tym samym roku Amerie nagrała cover Diany Ross „I’m Coming Out”, zamieszczony na ścieżce dźwiękowej do filmu „Pokojówka na Manhattanie”. W 2003 roku udzielała się nagrywając z LL Cool J singiel „Paradise” oraz z DJ Kayslay „Too Much for Me”. Pierwszy z nich dostał się do Top 20 w notowaniu UK Singles Chart oraz do Top 40 Billboard Hot 100.

Swój kolejny album wydała w 2005 roku. „Touch” debiutował na 5 pozycji Billboard 200 oraz na 3 miejscu TOP R&B/Hip-Hop Albums. Płyta tak jak poprzednia osiągnęła status złotej oraz została nominowana do nagrody Grammy. Singiel z płyty „1 Thing” został umieszczony na soundtracku filmu „Hitch” z Willem Smithem w roli głównej oraz uzyskał status platyny (200 000 sprzedanych egzemplarzy w sieci). Ponadto piosenka dostała się do pierwszej dziesiątki Billboard Hot 100 oraz zajęła pierwsze miejsce na liście Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks. Nominacje do nagród MTV Video Music Awards oraz tytuł piosenkarki roku w plebiscycie Soul Train Lady of Soul Awards potwierdził tylko umiejętności wokalne artystki.

Trzeci album wydany w 2007 roku „Because I Love It” nie był już takim sukcesem jak poprzednie albumy. W Stanach Zjednoczonych przez chwilę pojawił się na listach i był dostępny w ograniczonych ilościach w jednej z sieci handlowych. Singiel „Take Control” większy sukces odniósł w Europie, dostając się nawet do pierwszej dziesiątki listy w Wielkiej Brytanii. Album wydany został właśnie z przeznaczeniem dla europejskich melomanów. W Azji pojawiła się nawet limitowana wersja albumu wraz z remixem „Take Control” nagranym z koreańską grupą Se7en.

Na ekranie wokalistka zadebiutowała w 2004 roku, jako Mia Thompson w filmie „First Daughter”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online