Powrót

Andre 3000

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Andre 3000
André Benjamin znany jako André 3000 urodził się 27 maja 1975 roku w Atlancie w USA. Jest muzykiem oraz producentem, który wraz z Big Boiem (Antwan Patton) tworzy formację Outkast.

Będąc nastolatkiem uczył się w Buckhead. Po skończeniu szkoły podstawowej Sarah Smith, udał się do średniej – Sutton. W owym czasie do jego zainteresowań należały przede wszystkim skateboarding, muzyka oraz rapowanie. André poznał Big Boia właśnie w szkole średniej w Tri-Cities High School. Obydwu nastolatków połączyła pasja do rapowania, w wyniku której powstał duet Outkast.

Podczas swojej działalności Outkast wydali 6 albumów. Do ich najbardziej udanej kompilacji zalicza się dwupłytowy album „Speakerboxxx/The Love Belov” wydany w 2003 roku. Krążek ten osiągnął ponaddwudziestomilionową sprzedaż oraz zdobył wiele prestiżowych nagród.

André 3000 wystąpił również w filmach: „Be Cool”, „Four Brothers”, „Revolver”. Wraz ze swoim partnerem Big Boiem zagrał także w filmie „Idlewild” w reżyserii Bryana Barbera.

W życiu prywatnym jest ojcem syna Sevena. Matką chłopca jest natomiast znana wokalistka soulowa Erykah Badu, z którą to André spotykał się przez kilka lat. Wystąpił również w teledysku do jej utworu „The Otherside Of The Game”. Współpracował także z Gwen Stefani przy produkcji jej płyty „Love. Angel. Music. Baby.”. Na płycie tej nagrali wspólnie kawałki “Long Way To Go” oraz “Bubble Pop Electric”. André Benjamin należy także do rodziny muzyków nazywanej Dungeon Family.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online