Powrót

Anja Garbarek

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Anja Garbarek
Anja Garbarek urodziła się w 1970 roku, dorastała w okolicach Oslo jako jedynaczka - córka kompozytora i saksofonisty Jana Garbarka, jednego z najbardziej cenionych geniuszy współczesnego europejskiego jazzu. Kiedy była dzieckiem, otaczało ją wielu muzyków. Mimo że zawsze kochała muzykę, nigdy nie uczyła się grać na żadnym instrumencie. Zamiast tego w wieku szesnastu lat rozpoczęła studia aktorskie, marząc o karierze teatralnej i filmowej. Okazało się jednak, że muzykę miała po prostu we krwi. Na studiach śpiewała na scenie muzycznej, co przyciągnęło uwagę norweskiego przemysłu płytowego, skąd wkrótce nadeszły konkretne propozycje. Rezultatem tego był jej debiutancki album ”Velkommen Inn" („Come On In”), wydany w 1992 roku. Po nagraniu płyty, ruszyła w trasę koncertową i stało się oczywiste, że jest naturalną artystką z niepowtarzalnym talentem.

Jej druga płyta "baloon mood", która pojawiła się w 1996 roku, to już bardziej ambitny krążek nagrany z producentem takich gwiazd jak Massive Attack, Björk, czy Madonna - Mariusem DeVries.
Rok później Anja przeprowadziła się do Londynu, „musiałam coś zrobić, by dorosnąć” - mówi. Podpisała tu kontrakt z Virgin Records. Jej debiut w tej wytwórni, krążek "Smiling & Waving", został wydany w 2001 roku, między innymi przy współpracy z Markiem Hollisem - liderem zespołu Talk Talk i Robertem Wyattem. Album zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje za śmiałe połączenie elektronicznych dźwięków z instrumentami akustycznymi i eterycznym, nieziemskim głosem wokalistki.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online