Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
ATC
ATC, czyli inaczej A Touch of Class to zespół stworzony w Hamburgu w 1999 roku. Tworzyli go Australijka Sarah Eggelstone, Angielka Tracey Packham, Nowozelandczyk Joe Murray oraz Włoch Livio Salvi. Czwórka spotkała się podczas prac nad musicalem „Cats”. Grali muzykę z pogranicza popu i dance.

W 2000 roku powstał ich pierwszy singiel, który od razu stał się międzynarodowym przebojem. „Around the World (La La La La La)”. Hit przez kilka tygodni nie schodził z pierwszego miejsca niemieckich list przebojów i był największym przebojem lata 2000.

Utwór znalazł swoje miejsce na płycie wydanej przez zespół w 2001 roku „Planet Pop”. Producentem albumu był współpracujący wcześniej między innymi z takimi gwiazdami jak Rollergirl, Tom Jones oraz U96 - Alex Christensen. Drugim singlem promującym płytę był „My Heart Beats Like A Drum”. W sumie na krążku znalazło się 18 kawałków.

W 2003 roku pojawił się drugi album zespołu „Touch the Sky” z dwunastoma utworami na płycie, jednak nie udał się on tak jak ich przebojowy singiel „Around the World”. Najpopularniejsze utwory z płyty to dwa single „I’m in Heaven (When You Kiss Me)” oraz „Set Me Free”.

Grupa z powodu niepowodzenia drugiego albumu postanowiła się rozwiązać, a pogłoski o reaktywacji zespołu na konkurs Eurowizji w 2008 roku nie potwierdziły się.

W 2004 roku pojawiła się składanka zawierająca najlepsze piosenki z obu płyt zespołu.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online