Powrót

Bajm

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Bajm
Bajm - polski zespół założony w 1978 roku. Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli.
Na festiwalu „Opole ‘78” utworem „Piechotą do lata” Bajm zdobył drugie miejsce w kategorii debiutów. Utwór stał się hitem i otworzył zespołowi drogę do kariery. Pierwszy album grupy, zatytułowany „Bajm” odniósł ogromny sukces, na płycie znalazły się takie przeboje jak: „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni” i „Co mi Panie dasz”. Druga płyta, zatytułowana była „Martwa woda”, z niej pochodziły utwory: „Małpa i ja” oraz „Piramidy na niby”. Kolejne albumy „Chroń mnie”, „Nagich skałach” również przynosiły wiele przebojów.

Liczne wyjazdy na koncerty do USA stały się inspiracją do pracy nad płytą „Biała armia”, a piosenka z albumu „U stóp szklanych gór” stała się rockowym wiodącym utworem zespołu.

Zespół wydał dwie płyty z największymi przebojami, których było wiele. W dwudziestą rocznicę powstania zespołu, Beata Kozidrak wydała swój pierwszy solowy album „Beata”. Ta popowa płyta spodobała się zarówno fanom Bajmu, jak i zupełnie nowym słuchaczom i prędko odniosła sukces.
Jednakże pomimo kariery solowej Beaty w 200 roku ukazał się kolejny album Bajmu "Szklanka wody", który stał się podwójną platynową płytą.
W 2003 roku, zespół wydaje kolejną płytę „Myśli i słowa”, promującą utwór o tym samym tytule.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online