Powrót

Barbara Hendricks

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Barbara Hendricks
Barbara Hendricks urodziła się 20 listopada 1948 roku w Stephens. To afroamerykańska śpiewaczka operowa oraz wokalistka jazzowa i negro spirituals.
W 1985 roku przeniosła się do Szwajcarii. 
Ukończyła Uniwersytet w Nebrasce w 1968 roku. Następnie studiowała w Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasie mezzosopranu Jennie Tourel. Uczestniczyła także w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Marię Callas.
Jej operowy debiut sceniczny miał miejsce w 1974 roku na Festiwalu w Glyndebourne oraz w Operze w San Francisco. W trakcie swojej kariery operowej występowała m.in. w Operze Paryskiej, Metropolitan Opera, Royal Opera House, Covent Garden, i Teatrze La Scala. Jej repertuar zawiera ponad 20 partii operowych.
Barbara Hendricks wystąpiła w filmowych ekranizacjach oper "Cyganeria" Pucciniego i "Żywot rozpustnika" Strawińskiego. Artystka śpiewa również muzykę jazzową, pojawiając się od 1994 roku na festiwalu w Montreux oraz na innych jazzowych wydarzeniach na świecie. Jej płyta z 2008 roku "Barbara sings the blues" zawierała kompozycje Billie Holiday, Bessie Smith i Duke'a Ellingtona z towarzyszeniem znakomitego zespołu Magnus Lindgren Quartet.
Śpiewaczka aktywnie działa w sprawie uchodźców współpracując z Komisarzem USA do spraw uchodźców oraz dając koncerty charytatywne m.in. w Sarajewie i Dubrowniku.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online