Powrót

Bartek Wrona

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Bartek Wrona

Bartek Wrona urodził się 5 marca 1982 roku w Poznaniu. Swą przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 15 lat. W 1997 roku, Bartek wziął udział w castingu i tym samym został członkiem zespołu Just 5 , a jak się później okazało także i liderem grupy. Już od samego początku  zaskarbił sobie szczególną sympatię wszystkich miłośników zespołu. Wielokrotnie zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia, w 1997 roku zdobył tytuł "Idola roku" w miesięczniku BRAVO GIRL, w "Naszej Miss" otrzymał nagrodę czytelników - ZŁOTE USTA - SYMPATIA ROKU, a stacja TVN w 1999 roku przyznała mu tytuł IDOLA ROKU.
    Marzenie o solowej karierze kiełkowało w Bartku już od bardzo dawna. Na poważniejsze kroki w tym kierunku zdecydował się jednak dopiero w 2003 roku, gdy nagrał swój pierwszy, solowy album zatytułowany „Zapomniałaś”.
  W 2005 roku przyszedł czas na kolejne muzyczne przedsięwzięcie pt. „ Jedna na milion”. Singiel promujący krążek, pod tym samym tytułem, zajmował czołowe miejsca na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych w całej Polsce. Drugim fenomenalnym singlem, pochodzącym z tej właśnie płyty, okazała się zaśpiewana po hiszpańsku „Maria”. Brawurowe wykonanie tego utworu przyniosło Bartkowi zasłużone, drugie miejsce na Festiwalu w Sopocie w 2005 roku.
    Bartek Wrona nie lubi jak w jego życiu nic się nie dzieje dlatego też w przerwach pomiędzy licznymi koncertami promującymi „Jedną na milion” Bartek wystąpił gościnnie również na płycie dla dzieci, a także wziął udział w popularnym reality – show „Bar”.
   W wieku 25 lat Bartek stał się na tyle ukształtowanym artystą, iż postanowił diametralnie zmienić swój dotychczasowy wizerunek sceniczny. W 2007 roku stał się współproducentem swojej kolejnej solowej płyty pt. „25” , pomysłodawcą teledysków, a także autorem większości tekstów. Rozpoczął także serię koncertów wraz z muzykami, gdzie grając na żywo nadał swoim utworom całkiem nowy charakter i elektryzujące brzmienie.
   Obecnie Bartek nagrał nową płytę „ Póki mamy siebie”, którą z pewnością zaskoczyła wszystkich jego dotychczasowych słuchaczy. Jest to album niezwykle osobisty i wyjątkowy, który bez wątpienia ukaże nam Bartka w całkiem nowym świetle.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online