Powrót

Barthezz

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Barthezz
Bart Claessen, czyli Barthezz, urodził się w 1980 roku w Asten w Holandii. Trafił na najlepsze miejsce, w którym mógł rozwijać umiejętności muzyczne. Ciężko pracował na swoje pierwsze studio muzyczne, które kupił za własne pieniądze dorabiając po zajęciach szkolnych. Po szkole średniej dostał się na studia Music Technology w Utrecht School of Arts i równocześnie rozpoczął prace nad swoim pierwszym hitem.

Ukazał się on w 2001 roku. Tytuł „On the Move” z pewnością pamięta niejeden miłośnik klubowej muzyki. W Niemczech Barthezz sprzedał ponad 150 000 singli. Tytuł ten zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce list przebojów w ponad 10 krajach oraz został nominowany do prestiżowych nagród TMF przyznawanych w Holandii – Best National Dance Act oraz Best Video.

Po sukcesie z „On the Move” Barthezz wydał kolejny singiel „Infected”, który również stał się hitem, a sam muzyk postawił pierwsze kroki jako DJ za dekami. Rozpoczął tour po świecie grając między innymi w Japonii, Hiszpanii, Rosji, Polsce i Kanadzie. Nie brakowało go również na najważniejszych imprezach włączając Trace & Energy Innercity.

Od 2004 roku Barthezz wypuszcza hit za hitem. Takie tytuły jak „Persona Non Grata”, „Playmo” czy „When Morning Comes” oraz „First Light” spowodowały, że jego utwory grają takie sławy jak DJ Tiësto, Armin czy Ferry Corsten. Zwłaszcza „Playmo” jest hitem granym praktycznie na każdej klubowej imprezie. Kolejny z tytułów „First Light ”uplasował się nawet w drugiej dziesiątce TOP 40 holenderskiej listy przebojów. W 2008 roku Barthezz nagrał wokalną przeróbkę „Playmo” pod tytułem „Catch Me”, kolejny tytuł, który nagrał w tym roku to „Madness”.

Ponadto Bartezz jest łączony z takimi klubami i wydarzeniami jak Coloursfest, Cream @ Amnesia, Sunrise Festival w Polsce, Peppermint w Dubaju, Melbourne’s Ultraworld czy też Godskitchen Kiev.

Barthezz zajmuje się nie tylko nagrywaniem własnych przebojów, ale również różnymi remixami, które zajmują znaczną część pracy w jego karierze. Przerabiał utwory takich artystów jak Chocolate Puma czy Ferry Corsten. Ponadto rozpoczął owocną współpracę z wytwórnią Anjunabeats. Pod koniec 2008 roku Barthezz wydał przeróbkę tytułu „Stringer”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online