Powrót

Bebel Gilberto

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Bebel Gilberto
Bebel Gilberto (wł. Isabel Gilberto, ur. 12 maja 1966 w Nowym Jorku), brazylijska wokalistka, córka współtwórcy bossa novy João Gilberto i wokalistki Miúcha (siostra Chico Buarque).

Bebel rozpoczęła swoja karierę w wieku siedmiu lat, kiedy to pojawiła się na albumie swojej matki, śpiewającej pod pseudonimem Miúcha. W wieku dziewięciu lat wystąpiła wraz z matką na festiwalu muzyki jazzowej w Nowym Jorku w Carnegie Hall. W Brazylii Bebel brała udział w musicalu dla dzieci pod tytułem „Os Saltimbancos”. Jej glos pojawił się również na ścieżce dźwiękowej fo przedstawienia.

Po latach artystka przystąpiła do eksperymentalnej grupy teatralnej oraz była jedna z osób, które założyły miejsce występów o nazwie „Circo Voador” na plaży Ipanema.
W tym samym czasie Bebel zaczęła pisać piosenki, miedzy innymi z Dé i Cazuza, współtworząc hit „Preciso Dizer Que Te Amo”, który otrzymał kilka nagród w ojczyźnie artystki. Pierwszym solowym albumem artystki była EP-ka wydana w 1986 roku przez Warner Music. W 1991 roku Bebel Gilberto przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Wystąpiła w Brooklyn Academy of Music w specjalnym przedstawieniu zadedykowanym dla Carmen Mirandy. W NY , wraz ze swoim zespołem, występowała w rożnych klubach i miejscach np.: The Metronome, Lion’s Den, Zanzibar, The Ballroom, The Rainbow Room, Town Hall Theater, The Greatest Bar On Earth lub Lincoln Center.
W 1991 roku nagrała album „De Tarde, Vendo O Mar” z Luizão Maia & Banzai wydany również jako album zespołu „Sounds of Brazil”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online