Powrót

Benny Benassi

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Benny Benassi
Benny Benassi urodził się 13 lipca 1967 w Mediolanie. Włoski DJ i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną z gatunku electro house i electroclash. Znajdując się na 15 miejscu The DJ List, jest jednym z najpopularniejszych DJ-ów świata.

Benassi rozpoczął pracę jako DJ w mediolańskich klubach w późnych latach 80’tych XX wieku. Pierwszym hitem Benassiego był utwór „I Feel So Fine”, zrealizowany przez projekt muzyczny o nazwie KMC, w skład którego wchodzili: Benny Benassi, Larry Pignagnoli oraz Davide Riva. Wokalu w utworze użyczyła utalentowana Dhany. Kawałek ten szybko stał się hitem we Włoszech, a później także w Wielkiej Brytanii. Na dobre zaistniał na międzynarodowej scenie house'owej w 2003 roku za sprawą wielkiego hitu „Satisfaction” (2002 r.), który przyniósł mu największą sławę i obecnie zaliczany jest do kanonu muzyki house i electro house. Utwór ten, zrealizowany wspólnie z grupą The Biz, swego czasu był najpopularniejszym house'owym przebojem granym w wielu dyskotekach świata.

Wkrótce po wydaniu pierwszego singla Benassi wraz z The Biz nagrał swój pierwszy album – „Hypnotica”, będący mieszanką electro i house'u z bardzo charakterystyczną linią basową i domieszką muzyki minimalistycznej. Krążek ten, wydany we wrześniu 2003 r., również odniósł ogromny sukces, co stało się faktem również dzięki wykreowaniu nowych przebojów takich jak: „Able To Love”, „Love Is Gonna Save Us” czy „No Matter What You Do”. Po osiągnięciu ogromnego sukcesu solowego, Benny Benassi rozpoczął współpracę ze swoim kuzynem Alle i w ten sposób doszło do powstania grupy Benassi Bros. Rok 2004 to pierwszy album grupy – „Pumphonia”, z hitami takimi jak: „Illusion”, „Hit My Heart”.

W międzyczasie Benassi zmiksował „Subliminal Sessions VI” . Z kolei na początku 2005 roku odbyła się premiera drugiego albumu zatytułowanego „...Phobia”. Krążek ten promowały single: „Every Single Day” oraz “Make Me Feel”. Rok 2006 to powstanie wytwórni płytowej Benassiego - Pump-kin Music, dla której zmiksował dwie kompilacje: „Cooking for Pump-Kin: Phase One” oraz „Cooking for Pump-Kin: Special Menu”. Wytwórnia stawia na promowanie mało znanych artystów - przede wszystkim nowych talentów DJ-skich z całego świata.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online