Powrót

Blank & Jones

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Blank & Jones
Blank and Jones to zespół, w skład którego wchodzą trzy osoby. Najbardziej znanymi z nich są Piet Blank oraz René Runge. Trzecia osoba to producent muzyki elektronicznej Andy Kaufhold.

Piet Blank urodził się w 1971 roku we Frankfurcie nad Menem. Od małego uczył się grać na wielu instrumentach muzycznych, między innymi perkusji, saksofonie czy pianinie. Muzyką elektroniczną zainteresował się podczas długiego pobytu w Nowym Jorku gdzie pracował w sklepie muzycznym, a wieczorami grał w dokach trance. Gdy wrócił do Niemiec często bywał na Part Service DJ w stacji radiowej EINS Livew Kolonii.

René Runge, czyli Jaspa Jones urodził się 3 lata wcześniej w Mönchengladbach w Nadrenii. Od samego początku starał się zarabiać na życie muzyką. Był DJ-rezydentem w klubie Ratinger Hof w Düsseldorfie oraz grał z wieloma DJ'ami w innych klubach w tym mieście.

Swoją przygodę obaj panowie rozpoczęli poznając się w Kolonii podczas imprezy „Popkomm” organizowanej przez  Eins Live Radio. Pierwszy utwór wydali w 1997 roku do albumu Mayday. „Sunrise” zna każdy miłośnik muzyki elektronicznej. Ich pierwszy album pod tytułem „In the Mix” został wydany dwa lata później. Do 2008 roku trzynaście ich singli dostało się do TOP 50 na niemieckich listach przebojów oraz trzy do TOP 20. Każdy z albumów (do 2008 roku 10) wydanych przez grupę dostał się do TOP 50, a dwa z nich nawet do TOP 10.

Jako swoje muzyczne wzory grupa wymienia Depeche Mode oraz Pet Shop Boys, co widać po remixach Blank & Jonesa. Ponadto mieli wkład w serię kompilacji „Café del Mar”.

Sukces Blank & Jones oparty jest w głównej mierze na ich obecności w radio, imprezach klubowych oraz różnych wydarzeniach, w których biorą udział, takich jak Love Parade, Street Parade czy Mayday. Ponadto są moderatorami w Eins Live-TV oraz współgospodarzami Viva-Clubrotation. Grupa jest częstym gościem na imprezach w Polsce, Rosji, Niemczech oraz Holandii. Ponadto występują w Kanadzie, Meksyku oraz Australii.

Ostatni album Blank & Jones wydali w 2008 roku, nosi on nazwę „The Logic of Pleasure”. Promujący krążek singiel to „Miracle Cure”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online