Powrót

Blog 27

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Blog 27
Pierwszy singel – „Uh La La La” (cover utworu Alexii) wydano w 2005 roku. Singel “Hey Boy (Get Your Ass Up”) wyszedł pod koniec tego samego roku. 27 listopada 2005 r. – w dzień trzynastych urodzin wokalistek – został wydany ich debiutancki album „<LOL>”, który w ciągu kilkunastu pierwszych tygodni od rozpoczęcia sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych polskich płyt.

W październiku 2006 Alicja Boratyn poinformowała, że opuszcza Blog 27. Jesienią 2006 zespół wygrał MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy polski wykonawca.
Na początku roku 2006 rozpoczęła się intensywna promocja grupy za granicą: w wielu niemieckich programach telewizyjnych oraz wyjechał na trasę koncertową po Niemczech, Austrii i Szwajcarii z niemieckim zespołem Tokio Hotel. Elementem promocji były występy w niemieckich stacjach telewizyjnych (m.in. Viva Germany czy "Top of the Pops" – program muzyczny na antenie RTL) oraz wywiady dla niemieckojęzycznej prasy.

Singel „Uh La La La” zajął 17 miejsce na niemieckiej liście sprzedaży oraz pierwsze miejsca na młodzieżowych listach BRAVO i Nicklodeon. Kolejne single na rynkach zachodnich to: „Hey Boy (Get Your Ass Up)” – na rynku od 23 kwietnia 2006 orazktóry  „Wid Out Ya” – trafił na niemieckie półki sklepowe 23 czerwca. We wrześniu album „<LOL>” pojawił się we francuskich oraz japońskich sklepach muzycznych. Na początku roku 2007 Charles Eddy, edytor magazynu Billboard na swojej prywatnej liście uznał piosenkę Blog 27 – „Hey Boy (Get Your Ass Up)” za jeden z najlepszych singli wydanych w 2006 roku. Zespół znalazł się w dziesiątce najpopularniejszych europejskich wykonawców, nagrodzonych na podstawie statystyk opracowanych przez Billboard Information Group.

4 marca 2008 r., na antenie TVN, swoją premierę miał serial „39 i pół” w którym można było oglądać część zespołu (Tola Szlagowska, Jan Szlagowski i Alek Miliw-Baron). 18 kwietnia odbyła się premiera nowego krążka zatytułowanego „Before I'll Die...”. Promuje go utwór „Cute (I'm Not Cute)”, którego premiera odbyła się 7 marca 2008 w "Radio Eska". Drugim singlem z płyty jest utwór „Fuck U!”. Premiera tego klipu odbyła się 4 wrzesnia na oficjalnym profilu Blog 27 na YouTube.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online