Powrót

Bomfunk MC's

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Bomfunk MC's
Określani jako cudowne odkrycie fińskiej sceny tanecznej, Bomfunk MC’s niemal z dnia na dzień stali się mega popularnym zespołem. Propagatorzy gatunku nazywanego ‘rock beat’ dokonali czynu wręcz niebywałego – będąc debiutantami na europejskim rynku, singlem ‘Freestyler’ zdobyli szczyty wielu list przebojów i sprzedali ponad 2,2 miliona jego egzemplarzy. Był to najlepszy wynik na Europejskim rynku singlowym w całym 2000 roku.

Członkom Bomfunk MC’s – rapperowi B.O.W. (Brother Of Words – ang. brat słów) i DJ-owi Gismo udało się stworzyć idealną mieszankę old schoolowych klimatów i popowych melodii. Bez wszechobecnych gitar czy „zapożyczonych” beatów, z wyczuciem tego, na co akurat było szczególne zapotrzebowanie w muzyce mainstreamowej.

Pierwszy album Bomfunk MC’s „In Stereo” sprzedał się w ilości ponad 800 000 sztuk w samej tylko Europie. Usłyszycie na nim szaloną kombinację house'owych beatów i najwyższej jakości popu. Singiel ‘Freestyler’, między innymi dzięki charakterystycznemu wideoklipowi z chłopakiem w dreadach i wielkimi słuchawkami na uszach stał się numerem 1w 12 krajach – od Nowej Zelandii po Norwegię, od Australii po Austrię.

Celem Bomfunk MC’s jest zainteresowanie swoją muzyka entuzjastów popowej „papki”, ale i fascynatów „nowych brzmień” i zaangażowanych hip-hopowców. „In Stereo” jest zbiorem sampli industrialnego funku  i przyjaznych dla radia melodii. Ale nie chodzi tu o przerabianie czegoś, co powstało już kiedyś. Raczej o wykorzystanie starych smaczków, które kuszą, bawią, uwodzą... i zapewniają super zabawę! Dodajmy, że utrzymane w stylu elektro kawałki Bomfunk MC’s stały się już niemal hymnami młodych fińskich MCs.  

Jeżeli zastanawiacie się, jak tak gorące i topowe klimaty mogli stworzyć mieszkańcy chłodnej Finlandii, to przypomnijcie sobie określenie „globalna wioska” B.O.W.: „Dzięki internetowi jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowinkami muzycznymi, to też najlepszy sposób kontaktu z naszymi fanami.”

Pierwszym singlem z nowej, długo oczekiwanej płyty „Burnin’ Sneakers” był utwór „Super Electric”,  wydany już w listopadzie 2001 roku. Był grany na najwyższych rotacjach w telewizjach MTV i VIVA, a także trafił na szczyty wielu liczących się list przebojów. Drugim singlem z płyty jest kawałek „Live Your Life” z gościnnym udziałem Max’C.


Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online