Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
BWO

Szwedzkie trio grające electro pop, Body Without Organs (w skrócie BWO) jest najpopularniejszym zespołem grającym taką muzykę w Skandynawii. Frontmanem grupy jest Martin Rolinski, niebieskooki, charyzmatyczny blond wokalista o niezwykłym głosie. Wspierają go nieco dziwacznie wyglądający kompani: Alexander Bard i Marina Schiptjenko. BWO są uważani za brakujące ogniwo pomiędzy Abbą a Kraftwerkiem.

BWO jest już częścią szwedzkiej tradycji pop. Są blisko związali z resztą skandynawskiej sceny, którą obecnie reprezentują artyści tacy jak Robyn, The Knife, September i Agnes. Skupiają się na pisaniu dobrych piosenek, występach na żywo i mają obsesję na punkcie elektronicznych gadżetów. Materiał na płytę został napisany i wyprodukowany przez zespół we współpracy z producentem Andersem Hanssonem, znanym ze współpracy z takimi artystami jak Cher czy Christina Aguilera, a obecnie zajmujący się pisaniem i produkowaniem dla Agnes.

Do tej pory BWO wydali 4 albumy studyjne, wszystkie osiągnęły status platyny lub złota nie tylko w Skandynawii, ale też w innych krajach Europy. Z ich debiutanckiej płyty – „Prototype” pochodzi aż 7 singli, z których każdy znalazł się w top 10 list przebojów, a zespół otrzymał wtedy szwedzkie Grammy dla Najlepszego Artysty Pop. Drugi krążek, „Halycon Days” , wydany w 2006 roku dotarł do pierwszego miejsca w Szwecji, pokrył się platyną i był nominowany w pięciu kategoriach do szwedzkich Grammy. Aż 4 single z tej płyty znalazły się na szczytach list przebojów.

Trzeci album BWO ukazał się w 2007 roku i przyniósł kolejne przeboje. Rok później wychodzi „Pandemonium”,. Z tego krążka pochodzi hit „Lay Your Love On Me”, który odniósł wielki sukces tej wiosny w Japonii.

W tym roku zespół planuje wydać czwarty album studyjny Pt. „Big Science” - najlepszy jaki do tej pory stworzyli. „Big Science” będzie promował singiel „Wright Here Right Now”, który ukaże się w całej Europie w sierpniu. Album zapowiada się świetnie, tym bardziej że już teraz wiadomo, że zaplanowano wydanie aż pięciu singli.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online