Powrót

Carla Bruni

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Carla Bruni
Carla Bruni Tedeschi Sarkozy przyszła na świat 23 grudnia 1968 roku w Turynie (Włochy). To supermodelka, aktorka i piosenkarka. 
Od 5 roku życia wychowywała się we Francji. Jej ojciec jest znanym kompozytorem, a matka pianistką. Carla zaczęła uczyć się gry na gitarze mając 9 lat. Szkołę średnią ukończyła w Szwajcarii. Następnie wróciła do Francji i zaczęła studiować architekturę w Paryżu. Studia jednak porzuciła w wieku 19 lat, by rozpocząć karierę modelki.
W latach 90-tych należała do ścisłej czołówki modelek na świecie. Pracowała dla największych projektantów, takich jak Dior, Paco Rabanne, Lacroix, Lagerfeld, Chanel czy Versace. 
W 1997 roku zakończyła karierę modelki i poświęciła się muzyce, wydając dwa albumy ze swoimi piosenkami.
Wydany w 2004 roku album "Quelqu’un m’a dit" w samej tylko Francji sprzedał się w nakładzie 1,2 miliona kopii. Album wypełniają nastrojowe, śpiewane w języku francuskim utwory zaaranżowane na akustyczne instrumenty, z lirycznymi i pełnymi miłości tekstami.
W 2007 roku Carla wydała drugą w karierze, a pierwszą anglojęzyczną płytę "No promises". Jako teksty utworów posłużyły jej wiersze poetów, wśród których wymieniani są W.B. Yeats, Emily Dickinson, Dorothy Parker i Walter de la Mare.
Od 2 lutego 2008 roku jest żoną prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online