Powrót

Cassidy

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Cassidy
Barry Adrian Resse to amerykański raper znany szerszej publiczności jako Cassidy, urodził się 7 lipca 1982 roku. W 2004 roku rozpoczął karierę muzyczną wydaniem albumu „Split Personality”. To z tego albumu pochodzi hit „Hotel” przygotowany z piosenkarzem R&B R. Kellym.

Barry Adrian Resse urodził się w Filadelfii i tam też chodził do Central High School. Rodzice rapera mają afroamerykańskie i dominikańskie korzenie. Barry zaczął rapować mając zaledwie 13 lat. Później raper zaczął występować w rozgłośni 103.9 The Beat (obecnie 100.3 The Beat).

Muzyk należy do grupy Larsiny (razem ze znajomymi z rodzinnego miasta Akbarem oraz Shizem Lanskym), która z kolei należy do Ruff Ryders. Artysta ma kontrakt płytowy z wytwórnią Full Surface a także wystąpił na wielu albumach i mixtape’ach Swizz Beatza (między innymi „Presents G.H.E.T.T.O. Stories” oraz „One Man Band Man”).

Cassidy stał się popularny w branży po wygranej bitwie freestyle’owej z członkiem Roc-A-Fella, Freeway'em. W 2003 roku nagrał swój pierwszy, debiutancki album „Split Personality”. Album podzielony jest na trzy części: pierwsza część oznaczona jako „Cassidy”, druga jako „Tha Problem” (skierowana do fanów jego mixtape'ów) i trzecia jako „B. Reese” (dla fanów jego wczesnej twórczości).

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online