Powrót

Chamillionaire

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Chamillionaire
Chamillionaire - amerykański raper nigeryjskiego pochodzeniem. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Hakeem Seriki, ale nagrywa też pod pseudonimami Mixtape Messiah i King Koopa. Urodził się 28 listopada 1979 roku w Houston w stanie Teksas jako najstarszy syn matki – chrześcijanki i ojca – muzułmanina. Był zmuszony pomagać w utrzymaniu rodziny i od wczesnych lat wykonywał różne dorywcze prace, m.in. był kierowcą przewożącym krew. Jednak taki sposób zarabiania szybko go zmęczył i artysta zapragnął prowadzić inny styl życia. Pierwsze kroki w branży muzycznej stawiał razem z przyjacielem, Paulem Wallem pod wspólnym szyldem The Color Changin' Click. Oprócz grania w duecie i rapowania, Chamillionaire nagrywa mixtape'y, które można za darmo ściągnąć z jego strony internetowej.

Debiutancka płyta rapera „Sound Of Revenge”, która została wydana w 2005 roku od razu podbiła rynek muzyczny i okryła się platyną. Pierwszy singiel z tej płyty, który wywindował ją na szczyty list przebojów, był zatytułowany „Turn It Up”. Kawałek ten znalazł się wśród dziesięciu najpopularniejszych utworów według magazynu Billboard.

W roku 2006 raper wydał singiel „Ridin'”, który stworzył wspólnie z Krayzie Bone. Singiel sprzedał się w rekordowym nakładzie 4 milionów egzemplarzy. „Ridin'” to utwór o charakterystycznym, łatwo wpadającym w ucho brzmieniu, będący jednocześnie antypolicyjnym głosem pokolenia.

W 2007 roku ukazał się krążek zatytułowany „The Ultimate Victory”.

Na 2009 rok zaplanowane jest wydanie albumu „The Venom”, a pierwszym singlem z tej płyty jest utwór Creepin' (Solo) nagrany wspólnie z Ludacrisem.

Chamillionaire jest laureatem nagrody Grammy, nagrody MTV Video Music Award i dwóch nagród BET Hip Hop Awards.

Weird Al Yankovich nagral parodię utworu "Ridin'" i nazwał Chamillionaire'a "White And Nerdy".

Hakeem komentuje w swojej twórczości nieszczęścia przytrafiające się ludziom i to, jaki stosunek do nich mają media. „Codziennie oglądam wiadomości i widzę jak zwariowany jest ten świat” - mówi i ma radę dla zmartwionych: „Jeśli myślisz, że przechodzisz ciężkie chwile, zawsze możesz włączyć telewizor i zobaczyć kogoś, kto ma 10 razy gorzej niż ty.”

Dzięki finansowym sukcesom w branży muzycznej, raper ma możliwość relizowania się w biznesie. Posiada własną wytwórnię płytową, salon samochodowy w Houston, firmę przewozową. Jest też magnatem nieruchomości.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online