Powrót

Chłopacy

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Chłopacy
Zespół Chłopacy powstał w styczniu 2008 roku w Krakowie. Założycielem i wokalistą jest Mateusz Mijal.

Pochodzący z Jasła, a obecnie mieszkający w Krakowie Mateusz po rozstaniu się ze swoim poprzednim zespołem postanowił powołać do życia nowa formację. Tak jak w przypadku budowania domu - zaczyna się od fundamentów, w muzyce natomiast wszystko zaczyna się od rytmu, a jak rytm to musi być perkusja. Ze znalezieniem perkusisty akurat nie było problemu, gdyż od początku w każdym muzycznym pomyśle Mateusza, gdzieś obok był Maciej „BenBen” Pichliński - człowiek o mocnym rockowym uderzeniu, ze świeżymi muzycznymi pomysłami.

Skoro była już perkusja, to przydałby się również 'gitarzysta basowy 5 strunowy' :-) Wojciech „Guma” Gulis - super człowiek, świetny kolega i znakomity basista o gruntownym wykształceniu muzycznym oraz scenicznym doświadczeniu. Poznali się z Mateuszem na jednym z festiwali muzycznych. Guma znakomicie wpasował się w klimat zespołu.

Gitarzysta poszukiwany...!

Co to za zespół bez dobrych gitarzystów..!? Jeśli mowa o dobrym gitarzyście to jak najbardziej trzeba napisać o kolejnym człowieku w zespole - Piotr Franczak. Pochodzący z Łomży, a mieszkający w Krakowie człowiek z ciągłym uśmiechem na twarzy i z dużą dawką pozytywnej energii. Już po pierwszej próbie okazało się, że w zespole Chłopacy sprawdzi się znakomicie. Tak też się stało!

Jak to mówi tata naszego klawiszowca: ”Gostynin leży w środkowej Polsce” :-) (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi).
Właśnie z tego miasta pochodzi Adam Drzewiecki. Student Akademii Muzycznej w Katowicach. Facet,który odpowiada w zespole za wszystko co jest związane z klawiszami, loopami itd. Zawsze uśmiechnięty, zwariowany, imprezowy człowieczek. Świetny muzyk, z głową pełną pomysłów i do tego najwyższy wzrostem w zespole.. ;-)

Piotr Czerwiński to ostatni bohater naszej opowieści. Jeden z najlepszych gitarzystów z jakimi kiedykolwiek przyszło nam pracować. Solidny, zawsze przygotowany i co najważniejsze grający bardzo muzycznie. W całym Krakowie są znane jego piękne solówki, więc czas aby i reszta Polski je usłyszała! Wraz z drugim gitarzystą tworzą super zgrany gitarowy duet.

Obecny skład tworzą:

Mateusz Mijal - lider, wokalista,
Wojciech „Guma” Gulis - gitara basowa,
Piotr Franczak - gitara elektryczna/akustyczna,
Piotr Czerwiński - gitara elektryczna,
Adam Drzewiecki - klawisze, loopy, programing,
Maciej „Ben Ben” Pichliński - perkusja.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online