Powrót

Chris Lake

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Chris Lake
Chris Lake (znany również jako Christophe D’Abuc, Ramsay, Echofalls oraz Immobile Disco) urodzony 8 sierpnia 1982 roku w Norwich. Chris należy do grona najbardziej zdolnych DJ'ów młodego pokolenia. Jego produkcje są oryginalne i niepowtarzalne, a jego koncerty stoją na najwyższym poziomie.

Kariera muzyczna Chrisa Lake’a rozpoczęła się na dobre po wydaniu płyty „One Too Many”, która zyskała szacunek między innymi w oczach Pete'a Tonge’a. Przełomem w karierze Chrisa okazał się utwór „Changes”. Kawałek ten zremiksowany został na wiele sposobów i zdobył tytuł jednego z „nieśmiertelnych” kawałków w historii muzyki elektronicznej.
 
Wspomniany wcześniej Pete Tonge uznał Chrisa Lake’a za najlepszego producenta muzycznego od czasów Mylo.

Kolejny projekt na koncie Chrisa to stworzenie Rising Music, służące do promocji jego twórczości. Wyszły trzy edycje tego projektu (odpowiednio Rising Music 001, 002 oraz 003) i odniosły spory sukces, przypieczętowany remiksem Lifelike i Krisa Menace’a – „Discopolis”.

Później muzyk zajął się współpracą z Micky Slimem (powstał kapitalny numer „Shake”) oraz Deadmau5’em (produkcje „I Though Inside Out” oraz megahit „Faxing Berlin”).

Oprócz tego wyszła druga płyta artysty, czyli „Carry Me Away” (zdobywając szczyty klubowych power playów).

Jak twierdzą krytycy muzyczni styl Chrisa jest trudny do opisania. Sam muzyk mówi o nim tak „połączenia wielu gatunków, skupionego wokół uk progressive i us house, nieco techniczny oraz tribal’owy”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online