Powrót

Ciara

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ciara
Ta młoda, ciemnoskóra wokalistka rzuciła już na kolana miliony fanów za wielką wodą. Posłużył jej do tego hit, który obecnie zdobywa u nas pierwsze miejsca list przebojów i (jak się okazuje) idzie mu ta całkiem nieźle. „Goodie”s to singiel pochodzący z debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Piosenka ma w sobie całe mnóstwo bardzo charakterystycznych dźwięków wprawiających nas w stan totalnej hipnozy.

Weź najlepszych autorów piosenek i najlepszych wokalistów, dorzuć najbardziej ekscytujących perfomerów i najciekawsze osobowości, dodaj najbardziej pociągający wygląd i najseksowniejszy uśmiech i wymieszaj to wszystko ze sobą – finał takiego miksu będzie pewnie wyglądał i brzmiał zupełnie jak Ciara.

Ciara to „wojskowe dziecko”, które dorastało w Niemczech, Nowym Jorku, Kalifornii, Arizonie i Nevadzie. Teraz dorasta wśród najlepszych i największych producentów, m.in. Jazze Phe, który zaoferował jej kontrakt w swojej wytwórni Sho’ Nuff już po pięciu dniach współpracy.
Noszący jej imię debiutancki album z wytwórni Sho’ Nuff/LaFace/Zomba Label Group to cała masa codziennych tematów ujęta potocznym językiem, oprawiona doskonałą produkcją i przekazana wyjątkowym wokalem. Ta płyta to skończone dzieło sztuki, mistrzowski zbiór informacji dla młodych i trochę starszych.

Dzięki znajomym tematom album jest łatwo przyswajalny dla każdego, kto wie cokolwiek o prawdziwym życiu. „Piosenki są bardzo chwytliwe” mówi Ciara. „Są dla każdego regionu demograficznego, w każdym wieku… Nie są jeszcze tak osobiste, jakbym chciała. Wolę jednak poczekać z tym do drugiego albumu, jak trochę dorosnę”.

Mimo niedługiej obecności Ciary na muzycznym rynku – około trzech lat – dziewczyna bardzo szybko dorosła. Przyznaje, że jest bardziej dojrzała od przeciętnego nastolatka. „Przez całe życie doświadczyłam znacznie więcej niż typowa osiemnastolatka. A obecność w tej branży sprawia, że dorastasz znacznie szybciej niż przeciętne dziecko. Szybciej dojrzewasz.” Jednak większość dojrzałości Ciary bierze się z jej determinacji w ściganiu swoich marzeń.

Teraz nadszedł czas na to, by cały świat poznał Ciarę, ale nie chodzi tu tylko o „układanie bystrych tekstów, śpiewanie i taniec do chwytliwych beatów” mówi artystka. „ Moim celem jest niesienie pozytywnego przekazu, powiedzenie ludziom, że wszyscy przechodzimy przez podobne problemy… otrzymałam błogosławieństwo – możliwość radzenia swym rówieśnikom. Mam do przekazania wiadomość i sądzę, że wrażenie jakie pozostawiasz jest bardzo ważne. Nie chcę pisać piosenek, dla samego pisania. Chcę by wszystko, co napiszę, miało treść. Tylko tak zdobywa się długowieczność.”


Oglądaj online