Powrót

Darude

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Darude
Ville Virtanen (ur. 17 lipca 1975 r.) znany lepiej jako Darude, światowej sławy fiński DJ i producent muzyczny. Jest jednym z najlepszych reprezentantów gatunku trance i dance.

Już od młodych lat interesował się muzyką. Jednak na poważnie podszedł do niej w trakcie studiów na Turku Polytechnic. Tam na jednej z imprez Virtanen zagrał czterokrotnie swój ulubiony utwór "Rudeboy" (napisany przez szwedzkiego wykonawcę Leila K.). Wtedy to dostał od znajomych pseudonim Rudeboy, który stopniowo przeszedł w Da Rud, by w końcu Virtanen przyjął pseudonim Darude.

Jego kariera muzyczna na poważnie rozpoczęła się w wieku 21 lat. Wtedy to kupił pierwszy komputer, na którym tworzył muzykę elektroniczną stosując nieskomplikowane, darmowe programy. W latach 1997- 1998 Darude efekty swojej pracy rozsyłał po rozgłośniach radiowych w Finlandii. Początkowo poza dobrymi recenzjami swoich utworów nie mógł liczyć na nic więcej. Dopiero w 1999 roku los się do niego uśmiechnął. W Turku spotkał się z Jaakko JS16 Salovaarem, któremu przekazał swoje demo by po tygodniu zacząć współpracę. Droga do kariery stanęła przed nim otworem. Długo nie czekając Darude stworzył singiel "Sandstorm". Okazał się przebojem. Przez 17 tygodni nie schodził z pierwszego miejsca fińskiego Dance Chart. Singiel został sprzedany w ponad 2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Kolejny jego singiel "Feel" okazał się jeszcze lepszym kawałkiem niż poprzedni.

Wkrótce potem Darude wydał swój debiutancki album "Before the Storm". Album został sprzedany na całym świecie w liczbie 800 tys. egzemplarzy. Praca Darude została doceniona przez środowisko muzyczne. W roku 2000 został nagrodzony Finnish Grammy Awards za najlepszy debiut albumu.

W 2003 roku Darude wydał swój drugi album "Rush" wraz z dwoma singlami: "Music" i "Next to you". Album wraz z singlami nie były już takimi hitami jak wcześniejsze utwory.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online