Powrót

Dave Spoon

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Dave Spoon
Dave Spoon, a właściwie Simon Neale, radiowy DJ i producent muzyki Dance. Już jako nastolatek słuchał synth-popu oraz house z wczesnych lat 90-tych. Jak głosi plotka, kiedy poszedł do liceum, w jednej ze szkolnych szaf, artysta natknał się na TB303 oraz Juno 60 - dwa syntezatory, które wpłynęły na jego późniejsze życie.

Dave Spoon utożsamiany ze sceną house potrafi tworzyć interesujące, nowe brzmienia. Zwrotem w karierze artysty było spotkanie z Markiem Knight’em i wspólna dalsza praca, której owocem było wydanie przez Toolroom Records EP-ki „21st Century”. Odniosła duży sukces. Wspierali ją również znani artyści: Roger Sanchez, Steve Lawler, Tall Paul oraz Pete Tong. Następnym posunięciem było wydanie EP-ki „Sunrise” w labelu Seamusa Haji’ego – Big Love. Sukces gonił sukces. Kolejny kawałek był słyszany w klubach na całym świecie z pośrednictwem takich gwiazd jak: Deep Dish, Axwell, Steve Angello czy Lucien Foort.

To nie koniec jego sukcesów muzycznych. W 2007 roku światło dzienne ujrzało nagranie „At Night”, które na długo zagościło na klubowych parkietach. Niesamowite brzmienie nagrania doczekało się nie tylko  remiksów, ale również wersji wokalnej tj. „Bad Girl (At Night)". Później ukazały się nagrania "Time Machine”, „Won’t Do It Again (Sunrise)”, a jeszcze prze nimi EP-ka „Sylo”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online