Powrót

Dead Efforts

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Dead Efforts
Zaczęło się na początku 2009 roku gdy po rozpadzie zespołów B.E.T.H oraz Freeze the Sun, we własnym studio nagraniowym Marcin Mackiewicz (gitara, ex Freeze the Sun), Piotr Mossakowski (bas, ex B.E.T.H) i Michał Żeńca (perkusja ,ex B.E.T.H) rozpoczęli wspólne muzykowanie. 
 
Jamowanie, które początkowo miało służyć jedynie dobrej zabawie bardzo szybko przerodziło się w chęć tworzenia aktywnie koncertującego zespołu "z krwi i kości". W bardzo krótkim czasie powstało 6 pierwszych utworów i na tym etapie zespół rozpoczął poszukiwania wokalisty. Około pół roku później do współpracy zaproszony został Marcin Sułek (wokal) tym samym dopełniając skład Dead Efforts. W czasie kiedy odbywały się pierwsze próby do prac nad tekstami przystąpiła Olga Górna, która doskonale wywiązała się z powierzonego jej zadnia. Gdy teksty były gotowe zespół zabrał się za nagrania swojego debiutanckiego krążka. 
 
W marcu 2012 roku materiał  został zarejestrowany w studio Freeze Art. Na płycie znalazło się dziesięć utworów, w których słychać echa muzyki Seattle z lat dziewięćdziesiątych ale także dźwięki charakterystyczne dla sceny australijskiego rocka. Muzyka zawarta na debiutanckim krążku jest pełna melodii i gitarowych barw. Wydaje się mocna ale nie agresywna, płynąca ale nie wolna. 
 
Debiutancka płyta „Obietnica” już wkrótce dostępna będzie w sklepach muzycznych w całej Polsce. 
 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online