Powrót

Dena

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Dena
Swą podróż przez świat muzyki Dena rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej. Grupa, w której był klawiszowcem występowała głównie na…szkolnych apelach i kościelnych pastorałkach. Wkrótce potem syntezator zamienił na Amigę, na której przy pomocy samplera miksował numery takich wykonawców jak Cypress Hill czy Beastie Boys. Był to czas jego pierwszych konfrontacji z rapem.

Do ukierunkowania jego muzycznych sympatii przyczynił się sąsiad, przywożący winyle prosto z Londynu. Jedna z owych płyt – Das EFX „Dead Serious” -  nadal wzbudza sentyment artysty. W tym okresie Dena nagrał swój pierwszy numer „Mikrofon czeka”.

„Nie odnalazłem się w rapowaniu, odnalazłem się w produkcji”, tymi słowami artysta kończy etap swojego życia naszpikowany bitwami freestylowymi i ubarwiony kolorami graffiti, za tworzenie którego notabene został nawet aresztowany… Tego samego roku powstała niezależna produkcja z Peude i Parkerem, Echo „Po prostu echo”, wydawnictwa Blend Records. Rok 2001 odsłonił przed światem nowe produkcje Deny – Elemer „Poszło w biznes” oraz Eldo „Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę”. Problemy z producentem zraziły go nieco do firm fonograficznych, więc zniknął ze sceny by tworzyć tylko dla siebie i własnej przyjemności.

Koniec ze składaniem rymów, układaniem bitów i skreczowaniem. Teraz było inaczej, teraz przyszedł czas na produkcję. Wszystko się zmieniło kiedy poznał Deobe, z którym pod koniec 2002 roku rozpoczął współpracę. Ideą było nagranie wszystkiego po swojemu, bez ciśnień i goniących terminów – tak powstała debiutancka, wydana przez UMC Records płyta projektu Deobedena: „Deobedena.com”. „Ogromna dawka satysfakcji i motywacji; to właśnie rap”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online