Powrót

Deobe

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Deobe
Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy to nagrania na opłakanej jakości mikrofonach do instrumentalnych ścieżek dźwięków ściągniętych z internetu rozpaliły charyzmę młodego rapera. Deobe, bo o nim mowa, nie tracił czasu i szybko nawiązał współpracę z poznanym w sieci producentem z Rybnika – Jotbe.

Podróże pociągami przez pół Polski i pierwsze sety podkładów – tak Deobe wspomina kontakt i pracę z producentem, która rychło zaowocowała wydaniem undergroundowego krążka „Piastowskich bloków pejzaż”. Choć dwa numery z owej płyty pojawiły się w dodatku do 24 wydania Klanu, to jednak tą miniprodukcją nie podbił niezależnej sceny w kraju.

W chwilach wolnych od rapowania, zaangażował się we współpracę z Dobrym Piotrkiem, z którym wspólnie chciał wydawać pismo „Blek”. Mimo początkowych ambitnych planów, Deobe zrezygnował z uczestnictwa w projekcie zanim zdążyli wydać pierwszy numer. Okazało się, że rynek prasowy w Polsce to ciężki kawałek chleba, a wydawnictwo przyniosło same straty. Współpraca z DePe nie ograniczała się jedynie do działalności prasowej. W tym samym okresie można było usłyszeć gościnną zwrotkę Deobe w utworze Afirmacji „Ignoranci” i przy tej właśnie okazji raper dał się poznać szerszej publiczności. W 2003 roku pod szyldem Junoumi pojawił się wyprodukowany prze Kadę kawałek „Masz tu rap”, a w międzyczasie wyszły okolicznościowe kawałki urodzinowe nagrywane wspólnie z załogą All Star Team.

Kolejnym krokiem na muzycznej ścieżce Deobe był początek współpracy z Deną. To właśnie wtedy obaj zrobili przełomowy krok do przodu, w kierunku nagrania pierwszej legalnej płyty. Zapędy w stronę wydania czegokolwiek na własną rękę spaliły na panewce z obawy przed niewypałem, który pogrążyłby obu artystów finansowo. Na szczęście znalazło się elastyczne wydawnictwo, nie piętrzące oczekiwań i warunków pod adresem zarówno Deobe jak i Deny – UMC Records. Sfinalizowaniem ich wspólnej pracy była płyta Deobedena.com

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online