Powrót

Desaparecidos

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Desaparecidos
Desaparecidos (z hiszpańskiego: „zniknięci”) to osoby zaginione i ofiary nagonek politycznych w czasach rządów wojskowych w krajach Ameryki Południowej. Tym samym mianem ochrzcili się muzycy z miasta Omaha, leżącego w Stanach Zjednoczonych w stanie Nebraska.

Desaparecidos był pięcioosobowym, amerykańskim zespołem post-hardcore’owym. Już z założenia był to tylko poboczny projekt gitarzysty i wokalisty Conora Obersta, lidera grupy Bright Eyes, grającej indie i folk. Teksty Desaparecidos traktowały głównie o społeczno-politycznych aferach Ameryki.

Na łamach amerykańskiej prasy przetoczyła się fala krytyki, dotycząca surowego stylu jaki preferował zaspół. Nie oszczędzono również lidera grupy, który w Bright Eyes zaciąga posępnym i pretensjonalnym tonem, a w Desaparecidos śpiewa charakterystyczną post-hardcore’ową nutą.

Desaparecidos wyjechali w trasę z Jimmy Eat World, po zakończeniu której stali się gwiazdą MTV. Wraz ze wzrostem popularności Obersta jako lidera Desaparecidos, jego pierwotna formacja Bright Eyes również zaczęła odnosić co raz to nowe sukcesy.

Formacja Desaparecidos nie przetrwała próby czasu i obecnie kapela już nie istnieje (rozpadła się w 2002 roku), a muzycy dołączyli do nowych projektów lub sami takowe stworzyli.
Po rozpadzie, perkusista Matt Baum dołączył do The ’89 Cubs; obecnie udziela się w Race For Titles. Gitarzysta Denver Dalley występuje w Statistics, a basista Landon Hedges nadaje rytm Little Brazil. Lider kapeli, Conor Oberst, wrócił na dobre do swej dawnej grupy folkowej Bright Eyes.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online