Powrót

DJ Chus

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
DJ Chus
Jesús López Esteban, szerszej publiczności znany jako DJ Chus, urodził się w Madrycie w 1971 roku. Jest twórcą i producentem muzyki elektronicznej.

Karierę zaczynał u schyłku lat osiemdziesiątych w swym rodzinnym mieście, w czasach kiedy Acid House był u szczytu swej popularności. Przez siedem lat rezydował w tak znanych klubach jak Alien czy Kapital. Pracował również w Portugalii w Kadoc Club.

Wkrótce zdał sobie sprawę, że jego przyszłość to produkcja. Nie zajęło mu wiele czasu by stać się jednym z najbardziej reprezentatywnych i rozpoznawalnych DJ’ów i producentów na świecie. Po wydaniu nagrań pod szyldem Boo, Black Vinyl, Fluential, NRK, 20:20 Vision, Maya Recordings, Uncle P. music, Red Melon, Bluem recordings, Doubledown, Moody recordings czy Defected, w 2002 roku wraz z Pablo Ceballosem i Carlosem Caliço założył własną wytwórnię fonograficzną Stereo Productions.

Pierwsze nagrania z nowego studia echem odbiły się na światowych listach przebojów. Produkcje Chusa to nieprzerwane pasmo sukcesów, które utorowały mu drogę do elity. Zaczął współpracować z takimi gwiazdami przemysłu muzycznego jak Madonna, Paris Hilton, Enrique Iglesias, Yoko Ono czy Kathy Brown oraz z artystami sceny elektronicznej jak Deep Dish, Danny Tengalia, Superchumbo, Tedd Patterson czy Sandy Rivera. Międzynarodowy prestiż zyskały mu jednak remiksy produkowane z Pablo Ceballosem i Davidem Pennem.

DJ Chus rzucił się w wir pracy. Podróżując po całym świecie, stał za dekami najbardziej ekskluzywnych klubów. Ageha w Tokio, Peppermint w Dubaju, Stereo w Montrealu, klub Davida Moralesa, gdzie Chus rezydował wraz z Ceballosem, czy Kremlin w Moskwie to tylko niektóre miejsca odwiedzane przez niego regularnie. Dziś jest rezydentem w Nowojorskim Pacha, w klubie Space w Miami oraz wcześniej wspomnianym Stereo w Montrealu. Swym nazwiskiem firmuje również Black & Blue Festival w Kanadzie czy Monegros Desert Festival w Hiszpanii. Poza tym prowadzi własną audycję radiową In Stereo Radio Show, nadawaną w Grecji, Hiszpanii, Francji i Portugalii.
Jesús López Esteban był wielokrotnie nagradzany jako DJ i producent. DEEJAY MAGS Best House DJ z 2001 i 2004 roku, DEEJAY MAGS Best Spanish DJ z 2004 roku, DEEJAY MAGS Best House Production z 2002 roku, Dance Club Awards Best Producer z 2002 i 2004 roku, Dance Club Awards Best CD Compilation z 2003 roku oraz ostatnie wyróżnienie The Best Tribal and Progressive DJ z 2007 roku – takie rekomendacje mówią wiele o poziomie jego twórczości.
Nagrał wiele singli, najczęściej we współpracy z Ceballosem, Pennem i Ceruttim. Łącznie od 1994 roku wydał 45 nagrań. Chus to bez wątpienia jeden z najlepszych MC na świecie – charyzmatyczny artysta, muzyk i DJ.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online