Powrót

DJ Ella

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
DJ Ella
DJ ELLA to nowa gwiazda łotewskiej sceny muzycznej. Pochodzi z Rygi. Piosenkarka oraz DJ zarazem. Jest wschodzącą gwiazdą łotewskiego show biznesu. Uważana jest za jedną z najbardziej sexy artystek w swoim kraju. Inspiracje czerpie z muzyków takich jak Rihanna, David Guetta czy Bob Sinclair.

Muzyka od zawsze była jej pierwszą miłością. Swoje pierwsze kroki stawiała w finale konkursu Fizz Superstar w wieku 14 lat. Jako pierwszy dostrzegł ją brytyjski producent oraz menadżer Mel Bush (który pomagał w karierze między innymi Vanessie Mae oraz Davidowi Essex). Zaproponował jej karierę w Wielkiej Brytanii, jednakże nastolatka odmówiła. Postanowiła sama pomóc sobie w karierze przechodząc coraz wyższe stopnie wtajemniczenia krok po kroku.

W wieku 16 lat napisała swoją pierwszą piosenkę, nagrała ją i wysłała do studia Microphone Records, które podpisało z nią kontrakt. W 2006 wydała swój pierwszy album „To Reach Your Dream”. W tym samym czasie występowała w programie Fame Academy i dostała się do jego ścisłego finału.

Rok później najpopularniejsze radio na Łotwie Radio SWH zaproponowało jej własny program jako rezydent DJ. Rozpoczęła tworzenie własnych setów i puszczała je w najlepszym łotewskim klubie w Rydze - Essential. 

W 2008 wydała kolejny album, który promował singiel „Welcome To the Club”. Otrzymał on nagrodę łotewskiej Grammy. Nowe piosenki do albumu pisali znani autorzy z USA, Wielkiej Brytanii oraz Belgii. Niektóre z piosenek, do których DJ ELLA zrobiła remixy pojawiały się już na listach przebojów w rejonie Bałtyku. Inne stworzyli Michal Jay oraz Gordon Pogoda, którzy współpracowali wcześniej z takimi gwiazdami jak Kylie Minogue, Eminem, Celine Dion czy Tik Tak. Singiel grany był jak dotąd w ponad dwunastu europejskich i azjatyckich krajach, w tym również w Południowej Korei.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online