Powrót

Dualton

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Dualton
Symbioza w słownikach definiowana jest jako współżycie dwóch gatunków, korzystne dla obu stron. Niezliczone przykłady pokazują, że taka współpraca może również być owocna, w przypadku muzyki elektronicznej. Zyskując reputację wybitnych, solowych artystów, pozostało już tylko kwestią czasu, kiedy obaj muzycy – Robert Glaser i Patrick Keuthen – wystartują z projektem Dualton.

Przenoszenie tańczącego tłumu w stan ekstazy, za pomocą mikstury techno z domieszką minimal i house, jest wszystkim, o co w tym chodzi. Nie ważne czy stoją za konsoletą jako DJ’e, czy po prostu działają tylko w roli producentów.

Inspirowani przez artystów wagi ciężkiej w tej kategorii jak Sven Väth, Dj Hell, Carl Craig czy Steve Lawler, pochodzący z Kolonii Robert i Patrick rozwinęli swój własny, unikalny styl.
 
Niesamowite występy tej niemieckiej formacji oraz produkcje przy współudziale wielu różnych stajni fonograficznych takich jak Rompecabeza, Save Room, Force Sense, Restart, Twisted Frequency, Global Underground i Bedrock Records mówią same za siebie.

Nawet tak grymaśny promotor muzyki klubowej jak John Digweed, na tyle przekonał się do brzmienia Dualtona, że sygnował ich w swojej składance Bedrock 10 Compilation, wydanej w 2008 roku. W rezultacie numer „Six Hours Later”, który ukazał się na wspomnianej kompilacji, wdrapał się na ósmą pozycję listy przebojów techno Beatport.

Nic nie wskazuje na to, by ci panowie chcieli odpoczywać w roku 2009. Ich własne nagrania i remiksy już odcisnęły znak firmowy Dualton na wydawnictwach VIVa Music, Diebaudio, Flug Von Welt, Red Light District i Flow Vinyl.

Miłośnicy muzyki elektronicznej strzeżcie się – jeśli Dualton nakręca imprezę, to będzie pamiętna dla was noc.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online