Powrót

Duże Pe

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Duże Pe
Duże Pe (a naprawdę Marcin Matuszewski) to polski raper wywodzący się z warszawskiego Bemowa.

Swoją karierę artysta zaczynał jeszcze w liceum zakładając wraz z przyjaciółmi zespół TEA Skład. Artysta zadebiutował przed publicznością w roku 2000 w tzw. „wolnym mikrofonie”, imprezie hip-hopowej umożliwiającej młodym ludziom zaprezentowanie swoich możliwości. Tam też poznał DJ-a Spoxa, późniejszego współpracownika. Artyści założyli jeszcze tego samego roku zespół Cisza&Spokój.

Wraz z wzrostem jego popularności rosła też liczba koncertów, które dawał w Warszawie i okolicach. Z zespołem Cisza&Spokój, Duże Pe występował nie tylko w Polsce, ale również w Berlinie i Pradze.

W roku 2002 wyszedł debiutancki singiel grupy Cisza&Spokój noszący tytuł „Para z zielonej herbaty”, wydany przez wytwórnię ToSieWytnie Records.

Rok 2004 przyniósł w życiu muzycznym Dużego Pe wiele dobrego. Wtedy to ukazała się między innymi debiutancka płyta „Sinus” nagrana z DJ Spoxem, wydana nakładem UMC Records.

W 2006 roku Duże Pe przygotował płytę będącą próbą aranżacji utworów Mieczysława Fogga w stylu reggae, ragga oraz dancehall.

Duże Pe wspólnie z DJ Spoxem wzięli udział w wielu przedsięwzięciach łączących hip-hop z innymi dziedzinami sztuki i muzyki. Między innymi, będąc częścią Orkiestry TransTechnologicznej jazzmana  Wojciecha Konikiewicza, zagrali podczas koncertu dla upamiętnienia stanu wojennego. Mieli również przyjemność zagrania z Grzegorzem Turnauem.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online