Powrót

Elin Lanto

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Elin Lanto
Elin Lanto to młoda szwedzka piosenkarka. Urodziła się 22 lipca 1984 roku w Enkoping niedaleko Sztokholmu. Jako młoda dziewczynka była zafascynowana tańcem i uczyła się go bardzo intensywnie. Po pewnym czasie stwierdziła jednak, że w tańcu nie ma już nic więcej do osiągnięcia i postanowiła zmienić swoje cele życiowe i zajęła się muzyką. Śpiewanie było dla niej nowym wyzwaniem. Razem z przyjacielem nagrała kilka amatorskich piosenek.

Jej dalsze losy przypominają amerykański sen. Przypadek sprawił, że jej ojciec remontował łazienkę prezesa Scandinavia Records. Elin wykorzystała to i przyniosła do ojca do pracy swoją kasetę. Jej próba powiodła się, choć w rezultacie jej debiutancki album zatytułowany „One” został wydany przez Rodeo Records, podobnie jak singiel „I Won't Cry”, który był przełomowy w jej karierze.

Szybko znalazł się w czołówce list przebojów w Szwecji. Było to w 2005 roku. Wokalistka postanowiła jednak zmienić wytwórnię na bardziej jej odpowiadającą. Zaczęła poszukiwać nowych brzmień. W 2007 roku brała udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji występując z piosenką „Money”, ale bez powodzenia.

Udało jej się znaleźć nowe brzmienie kiedy usłyszała utwór „Speak And Spell” autorstwa Johna Brobacka i Lindy Sundblad. Utwór jest przykładem kierunku muzycznego w którym Elin Lanto chce iść w przyszłości. Podpisała kontrakt płytowy z Catchy Tunes i pod jej szyldem wydała w 2009 roku album „TBC”. Jej kolejnym singlem jest taneczny utwór pt. „Discoteque”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online