Powrót

Ellie

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ellie
ELLIE to zjawiskowa 17-latka (2011), utalentowana wokalistka i gitarzystka ,kompozytorka oraz autorka tekstów swoich piosenek. Pochodzi z Świnoujścia, uczęszcza do liceum w Szczecinie, a wkrótce na stałe zadomowi się w Warszawie.
Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat i jest jej największą życiową pasją. Ma na swoim koncie liczne koncerty w świnoujskich i szczecińskich klubach gdzie chętnie udzielała się podczas jam session. Z powodzeniem uczestniczyła też w międzyszkolnych festiwalach i konkursach wokalnych zdobywając liczne nagrody.
ELLIE poproszona o napisanie kilku słów o sobie powiedziała : „ Jestem po prostu uczennicą liceum,  tylko że szalenie i nieodwołalnie zakochaną w muzyce…”
Ta życiowa pasja zaprowadziła ją na warsztaty muzyczne, które odbyły się  podczas wakacji 2009 roku gdzie spotkała Filipa Sojkę, który uwierzył w jej talent. Sam Filip wspomina to tymi słowy : „Kiedy zobaczyłem ją na scenie pierwszy raz szczęka opadła mi do kolan. Jej zalety są kompletne”.
Na przełomie marca i kwietnia 2011 ELLIE nagrała swoją debiutancką płytę, której producentem i współkompozytorem jest znany .m.in. ze współpracy z Kayah, Edytą Bartosiewicz, Edytą Górniak czy Urszulą ceniony gitarzysta basowy Filip Sojka. Realizacją nagrań zajął się Kanadyjczyk Chris Aiken. Mastering płyty odbył się w USA a wykonał go  Brad Blackwood, mający na swoim koncie współpracę m.in. z Maroon 5, Black Eyed Peas czy Evanescence. Na płycie znajdzie się 11 piosenek napisanych wspólnie przez ELLIE i Filipa Sojkę. Autorem jednej z piosenek jest też Roch Poliszczuk. Debiutancki album, który ukaże się jesienią 2011 zatytułowany jest „ELLIE” i  utrzymany będzie w klimatach rockowych i  pop-rockowych z elementami electro. Pierwszym singlem promującym płytę jest piosenka „Co mi w duszy gra” . Teledysk do tej piosenki zrealizowany został w czerwcu 2011 w Londynie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online