Powrót

Emily Osment

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Emily Osment
Emily Jordan Osment (ur. 10-03-1992) to amerykańska nastoletnia aktorka, piosenkarka i autorka tekstów. W dzieciństwie wystąpiła w kilku filmach. Sławę przyniosła jej rola Geri Giggles w filmie „Mali Agenci 2: Wyspa Marzeń" i „Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd”. Następnie Emily zagrała rolę Lilly Truscott w nominowanym do nagrody Emmy serialu „Hannah Montana”, produkowanym przez Disney Channel, a także w produkcji „Hannah Montana: Film”.
Jej przygoda z branżą rozrywkową rozpoczęła się w roku 1998, kiedy to wzięła udział w reklamie firmy dostarczającej kwiaty. Następnie występowała w wielu innych reklamach, po czym w roku 1999 zadebiutowała jako aktorka filmowa w produkcji „The Secret Life of Girls”, w której główne role zagrały Eugene Levy i Linda Hamilton. W tym samym roku Emily zagrała wspólnie z Glenn Close w telewizyjnej produkcji Hallmark Classic pt. „Sarah, Plain and Tall: Winter's End”. Za rolę w tej produkcji została nominowana do nagrody Young Artist. Od tego czasu wiele razy pojawiała się w telewizji, w produkcjach takich jak „Dotyk Anioła”, „Przyjaciele” i „Trzecia planeta od słońca”.
W roku 2002, Emily zadebiutowała w filmie, grając rolę w „Mali Agenci 2: Wyspa Marzeń", który zarobił 119 mln dolarów na całym świecie. Za rolę w tym filmie Emily otrzymała nagrodę Young Arist w kategorii najlepszy występ w filmie fabularnym. W roku 2003, zagrała rolę w trzeciej i ostatniej części trylogii „Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd”. Film ten zarobił 197 mln dolarów na całym świecie. Grała także główną rolę jako duch w produkcji R. L. Stine pod tytułem „Godziny Strachu: Nie myśl o tym” (wspólnie z gwiazdą serialu „Hannah Montana” - Cody Linley). Za tę rolę otrzymała w roku 2008 nominację do nagrody Young Arist w kategorii najlepszy występ w filmie telewizyjnym, miniserialu i dla najlepszej młodej aktorki.
W roku 2006, Emily zagrała rolę Lilly Truscott w serialu „Hanna Montana”, będącym produkcją Disney Channel. Premiera serialu przyniosła stacji Disney Channel rekordową oglądalność – pierwszy odcinek obejrzało 5,4 mln widzów. Za rolę w tym serialu Emily otrzymała w roku 2007 nagrodę Young Artist w kategorii najlepszy występ w serialu telewizyjnym (komedii lub dramacie).
Emily udzieliła także głosu w filmie Disneya pt. „Lilo i Stitch 2: Mały feler Stitcha” oraz w produkcji „Edward Fubbwupper Fibbed Big”. W roku 2007, zagrała gościnnie rolę Kelly & tall skunk girl w produkcji Disney Channel pt. „Shorty McShorts' Shorts”. W tym roku Emily użyczyła głosu przewodniczącej klasy Kendall w filmie animowanym pt. „Kick Strach się bać”.
W kwietniu 2008, zajęła pierwsze miejsce na liście „Hot Kid Starts to Watch” w magazynach „Parade” i „Forbes”. Emily zagrała główną rolę w produkcji Disney Channel pt. „Tatastrofa”. Premiera filmu odbyła się w lutym 2009 roku.
Emily zajęła się także muzyką pop i rokiem alternatywnym/indie rockiem, nagrywając wspólnie z Mitchel Musso (z którym grała w serialu „Hannah Montana”) przeboje takie jak „I Don’t Think About It” oraz „If I Didn’t Have You”. Nagrała także piosenkę z zespołem The Disney Channel Circle of Stars, która ukazała się w roku 2008. Emily nagrała remake utworu „Once Upon a Dream”, który znalazł się na płycie Sleeping Beauty 50th Platinum Edition, która ukazała się na kanale Disney Channel w roku 2008. Nagrała także piosenkę pt. „Hero in Me” do filmu „Tatastrofa”, w którym zagrała.
Jesienią 2009 roku Emily podpisała umowę z wytwórnią Wind-up Records i w tym samym czasie ukazała się jej debiutancka płyta EP pt. „All The Right Wrongs”. Płyta ta, na której znalazło się 6 utworów zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard Heatseekers, a pierwszy singiel Emily, zatytułowany „All The Way Up” znalazł się w pierwszej dziesiątce w Radio Disney. Po zakończeniu zdjęć do ostatniego sezonu serialu „Hannah Montana” i po 31-szym tygodniu płyty „All The Way Up” na liście Heatskeers, Emily nie zamierzała tracić czasu i zabrała się za pisanie utworów na swój nowy album, który trafi do sklepów 18 października 2010 roku. Emily obecnie kończy nagrywanie albumu, pracując z uznanym przez krytyków brytyjskim producentem Nellee Hooperem, zdobywcą wielu nagród. Nellee Hooper pracował dotychczas z bardzo wieloma muzykami, w tym z zespołem No Doubt, Madonną, U2, Björk i innymi. Ku ogromnej uciesze fanów, Emily wybrała się w trasę promującą swój nowy album, w tym pierwszy singiel pt. „Let’s Be Friends”, który obecnie dostępny jest w wersji elektronicznej.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online