Powrót

Eric Smax

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Eric Smax
Gdy w 1988 roku house, najważniejsza i najbardziej charyzmatyczna forma muzyki elektronicznej, podbijał parkiety, Eric Smax był tego świadkiem. Na początku lat dziewięćdziesiątych, będąc pionierem house-junky w Chicago, Eric znajdował się pod wpływami takich wytwórni jak Strictly Rhythm, Relief Records, Twisted i Henry Street Music.

Tworząc część niemieckiej sceny elektronicznej, pasja Smaxa towarzyszyła gwiazdom – Eric był odpowiedzialny za oprawę muzyczną podczas WEA/Warner Germany, kiedy to Madonna świętowała osiągnięcie statusu złotej płyty albumem „Ray Of Light”. Wkrótce potem został rezydentem w klubie Malkasten w Düsseldorfie. W owym czasie prowadził także imprezy tematyczne w Mk2 i LaRocca.

Podobnie jak to bywało w przeszłości, Eric nadal eksperymentował z dźwiękiem. „Musisz mieć instynkt niczym zawodnik streetsoccera. Kreatywne myślenie, otwartość na nowe pomysły i podejmowanie decyzji raczej na poziomie żołądka, niż rozumu.” To był jeden z powodów, dla których znani DJ’e jak DJ Delicious, Aaron Smith czy Soul Seekerz dopracowywali swoje utwory, wspomagając się remiksami Smaxa. Był to nie tylko zaszczyt, ale i potwierdzenie jego talentu.

Eric uwielbia przeglądać swe muzyczne archiwa, ponieważ w tych okolicznościach często wpada na nowe pomysły. Nic więc dziwnego, że ma w domu studio nagrań. „Mogę od razu materializować swoje pomysły, nie musząc biec do samochodu i jechać przez godzinę by to zrobić”.

Rok 2006 był dla Smaxa pasmem sukcesów. Zaczął więc szukać sposobności, by rozwijać swój talent na Wyspach. Wraz z Thomasem Goldem i Claudem Monettem wyprodukował „S_Punk” i „Maybe Your Heart”, które znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów. W październiku 2006 roku wydał "The feeling/Crucified".

Co więcej, Eric sam projektuje okładki własnych płyt. „Lubię także wizualnie interpretować swą muzykę”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online