Powrót

Erick E

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Erick E
DJ i producent Erick E ostatnią dekadę spędził na szczycie holenderskiej muzyki house. Otrzymał nagrodę The Best House DJ 2005/2006, czym dowiódł, że zna się na swoim fachu.
Oprócz energicznych, tanecznych i rytmicznych miksów, popularność zyskał dzięki entuzjazmowi i charyzmie.

Karierę zaczynał w Amsterdamie w 1986 roku, stojąc za dekami na hip hopowych imprezach. W 1989 roku wygrał mistrzostwa the Dutch DMC Championship. Jeszcze tego samego roku, reprezentując Holandię, wyjechał na światowe finały odbywające się w the Royal Albert Hall w Londynie. Przez kolejnych kilka lat jego muzyka nieco się zmieniła, co w żadnym stopniu nie przyćmiło blasku jego gwiazdy. W 1995 roku został rezydentem legendarnego, amsterdamskiego klubu RoXY, gdzie prowadził sobotnie imprezy. Jego cotygodniowe dyskoteki SWET były wielkim sukcesem, aż do 1998 roku, kiedy to nieco zbyt wylewnie świętował śmierć jednego z założycieli RoXY, kończąc tym samym karierę w najsłynniejszym, holenderskim klubie wszech czasów. Mimo tego, swą reputacją szybko zyskał sobie przychylność parkietów na terenie całej Holandii, grywając zarówno na imprezach undergroundowych, jak i tych z głównego nurtu. Wystąpił m.in. na głównej scenie festiwalu Sensation, odbywającego się na stadionie Amsterdam Arena przed czterdziestoma tysiącami fanów.

Erick nie ograniczał się wyłącznie do holenderskich klubów. Przemierzył glob, występując w takich miejscach jak Haoman 17 w Jerozolimie, Amnesia na Ibizie, Crobar w Miami czy londyńskim Turnmills. Jakby tego było mało, rozpoczął serię własnych imprez z cyklu EVE, na których gościł takich artystów jak David Morales, Deep Dish, Junior Sanchez, Yousef, Phats and Smalls i Felix da Housecat.

Jego pomysłem była Sneakerz Muzik – platforma dla ojczystych producentów i muzyków, gdzie można zarówno zorganizować imprezę, jak i nagrać płytę. Współpracując z Hardsoul DJ Roog, burzyli ściany klubów, w których występowali. Jako producent odnosił sukcesy solowymi projektami. Był też współproducentem, wydającym z Olavem Basoskim pod szyldem The Work oraz Metthew Dekay’em i Sanderem Kleinenbergiem. Solowy projekt Erica „Make You Smile” został nagrany w wytwórni Kleinenberga Everybody Loves Music.

Rok 2006 rozpoczął numerem Boogie Down, zdobywając listy przebojów na ponad pięć tygodni. Nowy singiel Erica zatytułowany „The Beat Is Rockin’” został wydany w kilku krajach europejskich.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online