Powrót

Erika

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Erika
Erika Sawajiri urodziła się w 1986 roku w Tokyo. Jest japońską modelką, aktorką oraz piosenkarką. Jej muzyczny pseudonim to Kaoru Amane (imię i nazwisko bohaterki, którą grała w jednym z seriali), pod którym występowała jakiś czas. Ostatnio zmieniła go na swoje imię, czyli Erika.

Po raz pierwszy dostrzeżona w programie Stardust promującym młode talenty muzyczne. Rozpoczęła karierę modelki pracując dla młodzieżowych magazynów mody. W 2002 roku zagrała w swoim pierwszym filmie „Mondai no nai Watashitachi.” Ponadto występowała w wielu programach rozrywkowych w Japonii.

Popularność Erice przyniosły w głównej mierze role aktorskie. Zagrała w kilkunastu serialach oraz filmach pełnometrażowych. Pierwszy sukces przyszedł w 2005 roku wraz z serialem „1 Litre of Tears”. Uznano ją za odkrycie roku podczas przyznawania nagród Elandor Award oraz Golden Arrow Award w Japonii. Ponadto tytuł, który przyniósł jej kolejne nagrody to japońska produkcja pod tytułem „Pacchigi!” nakręcona w tym samym roku. Zdobyła między innymi Nikkan Sports Movie Award, Houchi Movie Award, Tokyo Sports Movie Award, Kinema Junpo Award oraz Nihon Akatemi Award.

Karierę muzyczną rozpoczęła jako Kaoru Amane. Pierwszy jej singiel wydany z Sony Music Japan „A Song to the Sun” (2006) został sprzedany w niemal 500 000 egzemplarzy. Stał się numerem 1 na listach przebojów. Kolejne projekty Erika realizowała już pod nowym pseudonimem, po prostu jako Erika. Wydała dwa single, pierwszy w 2007 roku „Fee” i od razu stał się numerem 1 na liście przebojów Oricon Charts. Drugi z nich „Destination Nowhere” nie dotarł na szczyt listy przebojów, jednakże dostał się do pierwszej dziesiątki. Oba single Erika wydała z wytwórnią muzyczną Studioseven Recordings.

Karierę Eriki bardzo mocno śledzą media. Doszło do tego, że niezadowolenie Eriki jakim emanowała podczas gali premierowej jednego z filmów zostało źle przyjęte przez media. Odpowiadała w krótki, lakoniczny sposób, za co później musiała przepraszać w dwugodzinnym wywiadzie.

W 2008 roku wyjechała do Anglii, aby odpocząć i podszkolić język. Wróciła po kilku miesiącach, a w styczniu 2009 roku wyszła za mąż za Tsuyoshi Takashiro.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online