Powrót

Ernesto

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Ernesto
Ernesto (właśc. Jonatan Bäckelie), dwudziestokilkuletni DJ i muzyk pochodzący z Gothenburga. Artysta uważany jest za jednego z bardziej utalentowanych i kreatywnych wokalistów na europejskiej scenie nu-jazzu/broken beat. W swoim życiorysie Ernesto ma zapisaną współpracę z przedstawicielami tego gatunku muzycznego - niemiecką grupą Beanfield oraz nominowanym do szwedzkiej nagrody Grammy zespołem Plej.

Ernesto wraz z grupą Plej nagrał kawałki, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do serialu „Sześć Stóp Pod Ziemią”, jak również wykorzystano je w reklamówkach telewizyjnych, między innymi w reklamie marki Jaguar.

Ernesto sprawdził się też jako kompozytor i producent muzyczny. „Album” (2004), “A New blues” (2005) oraz “Find the Form” (2006) są tego najlepszym przykładem.

Artysta ma na swoim koncie wiele ciekawych remiksów, takich twórców jak Fenomenon, Kahuun i Susumu Yokota. Ernesto odwiedził Polskę trzykrotnie. Za pierwszym razem z zespołem Plej gościł na festiwalu Gdynia Summer Jazz Days 2004, druga wizyta odbyła się z zespołem Beanfield w ramach trasy „Nu Beatz Culture 2005 Tour”, a trzecia wspólnie z producentem Andreas'em Saag'iem w czasie dwóch koncertów w Sopocie i w Warszawie.

W Polsce Ernesto znany jest dzięki kompilacji „Nordic Lounge”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online