Powrót

Eros Ramazzotti

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Eros Ramazzotti
Eros Ramazzotti (Eros Luciano Walter Ramazzotti)  urodził się 28 października 1963 roku w Rzymie.

Zadebiutował w 1981 roku, gdzie jako wokalista wziął udział w Konkursie Nowych Głosów w Castrocaro. Zaśpiewał wtedy utwór „Rock 80”, a następnie podpisał swój pierwszy kontrakt. Następnego roku wydał płytę - „Ad un amico”.

W 1984 roku wygrał festiwal piosenki w San Remo. Pierwsze miejsce zajął dzięki utworowi „Terra promessa”.  Rok później na tym samym festiwalu zaśpiewał piosenkę  „Una storia importante” z albumu „Cuori agitati”. Kolejne zwycięstwo w San Remo zapewniła mu piosenka „Adesso tu” z albumu „Nuovi eroi”. Trzeci album „I certi momenti”, wydany został w 1987 roku. Rok później  wyszedł mini album „Musica e” z piosenką „Musica e” - duet Eros Ramazzotti i Andrea Bocelli, który podbił rynek wydawniczy.

Po dwóch latach przerwy Eros wydał kolejny krążek "In ogni senso". Następny album to podsumowanie tournee "Eros in concert". W 1990 roku ukazuje się album Tutte storie", który znalazł się na szczytach wszystkich list przebojów w Europie. Pierwsza z albumu piosenka to "Cose della vita". Videoclip z Tiną Turner został nakręcony przez Spike`a Lee. W listopadzie 1994 artysta został zaproszony do wystąpienia na żywo na koncercie MTV Awards w Berlinie.

Eros Ramazzotti stworzył nowe przedsięwzięcie - "Radiorama" i podpisał kontrakt dyskograficzny z wytwórnią BMG International. Podczas lata 1995 Eros wziął udział w Summer Festival - muzycznym happeningu z takimi gwiazdami muzyki jak Rod Stewart, Elton John i Joe Cocker. 13 maja 1996 ukazał się album "Dove c'e musica". Sprzedano ponad siedem milionów egzemplarzy tej płyty. W październiku 1997 wyszła płyta "Eros - Greatest Hits".

W marcu 1999 Eros Ramazzotti został nagrodzony w Hamburgu niemieckim Oskarem muzycznym L`Echo Award, w kategorii "Najlepszego artysty międzynarodowego".
Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online