Powrót

Filterfunk

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Filterfunk
Filterfunk to holenderski DJ i producent, który tak naprawdę nazywa się Sander Ketelaars. Oprócz Filterfunk, Sander używa jeszcze kilku innych pseudonimów: Sandler czy Purple Haze. Muzyk urodził się w 1979 roku w Eindhoven. Miłość do muzyki odkrył w sobie już w dzieciństwie, a jako 16-latek po raz pierwszy zagrał swój utwór na dwóch, niezbyt dobrych turntable'ach. To nowe hobby niebawem zrobiło z Sandera producenta, zwłaszcza gdy zaczął dodatkowo eksperymentować z automatem perkusyjnym. Te pierwsze dokonania zostały oficjalnie wydane kilka lat później.

Po tych wczesnych doświadczeniach Sander skupił się przede wszystkim nad wypracowaniem własnego stylu i szukał inspiracji w nurtach techno, trance i progressive. Efektem było ciężkie, techno-trance'owe brzmienie. Dzięki temu nawiązał współpracę ze Spinnin' Records. Jej owocem były niezwykle popularne remiksy, między innymi "Ron van den Beuken - Timeless (Sam Sharp RMX)", "Randy Katana - One Solid Wave (Sam Sharp RMX)", "TDR - Squelch (Sander van Doorn RMX)" czy "Armin van Buuren - Controlfreak (Sander van Doorn RMX)". Wkrótce ukazał się debiut fonograficzny Sandera, tym razem pod pseudonimem Sam Sharp - "Sam Sharp - Twister". Kolejne płyty ukazywały się jako dzieła Sandlera, Sandera van Doorna oraz Sam Sharp.

W roku 2005 Sander zaangażował się w projekt „Purple Haze”. Równocześnie zajmował się DJ-ingiem i w tym samym roku grał koncerty w czasie największych europejskich imprez. Na przełomie lat 2005-06 Sander, tym razem jako Filterfunk, zaprezentował remiks wielkiego przeboju zespołu The Police - "Message In A Bottle". Muzyką i miksowaniem numerów zainteresował się już w wieku 16 lat i wtedy też otrzymał swoje pierwsze adaptery.

Sander od początku swojej przygody z muzyką taneczną tworzył w klimacie techno, trance i pochodnych. Jego talent został doceniony przez jednego z popularniejszych europejskich dj'ów ostatnich lat – Armina Van Buurena, który zgodził się, aby Sander zremiksował jeden z jego utworów. Filterfunk na swoim koncie ma wiele muzycznych projektów, ale warto również dodać, iż cały czas zajmuje się graniem w klubach. Od 2005 roku używa pseudonimu Filterfunk i można powiedzieć, że przynosi on mu szczęście, ponieważ najnowszy hit artysty – nowa wersja utworu The Police – rozsławiło postać tego holenderskiego dj'a w całej Europie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online