Powrót

First State

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
First State
First State to duet dwóch Holendrów, w składzie Sander van Dien oraz Ralph Berendse.

Pierwszy z nich to Sander van der Waal, urodzony w 1981 roku, aktualnie mieszka w holenderskim Dordrecht. Pierwszy debiutancki utwór pt. „Devoid – Cremona” First State wydał w 2003 roku pod szyldem Twisted Pulse Records. Od 2004 roku holenderscy muzycy zajmują się produkcją pod aliasem Sander van Dien. Tego samego roku ukazuje się kawałek „Terms” (Twisted Pulse). Później zostaje wydany remiks i niezapomniany „Midway - Monkey Forrest”

Ralph Berendse (znany także jako Ralphie B) urodził się w 1977 roku. Wraz ze swoją dziewczyną Dian mieszka w miejscowości Hendrik Ido Ambacht, niedaleko Rotterdamu. Muzyka go pasjonowała od wczesnych lat młodości, grał na keyboardach, tapedekach a później przeniósł się na PC-ty. W roku 1997 nabył swój pierwszy syntezator i zaczął na nim pracować. Jego styl ma charakter trance’owy o melodyjnych brzmieniach.  Twórczością jego zainteresowane byłe takie wytwórnie jak Low Spirit, Fire oraz Bonzai Records.

W 2001 roku Ralphie stworzył kawałek inny niż poprzednie, co szybko szybko zauważyła Black Hole Recordings. Wspomniana wytwórnia wydała przebój w lipcu 2001 roku jako „Ralphie B – Massive” na kompilacji „In Trance We Trust”. Utwór okazał się wielkim sukcesem. Był grany przez takie sławy jak Tiësto, Paul van Dyk, Judge Jules, Armin van Buuren, Ferry Corsten itd. Został on wpisany do Vandit Records (GE) Paula van Dyka, jak również do Ministry Data Records (UK), łącznie z remiksami Mirco de Govia i Filterheads. Potem Ralphie B remiksował kawałki dla Dario G., Tastexpierience, Dance Nation oraz Misja Helsloot.

Inny projekt „Midway - Monkey Forest” (In Trance We Trust) był kawałkiem chętnie granym przez DJ'ów na światowych parkietach klubowych. Ralphie był prawdziwym profesjonalistą i w marcu 2003 roku wydał kolejny kawałek „Midway – Inca”, który pojawił się na kompilacji Tiësto „Nyana".

Po osiągnięciu solowych sukcesów, panowie postanawiają współpracować ze sobą. W efekcie powstaje projekt o nazwie First State. Pierwsza produkcja muzyków nosi nazwę „First State-First State” wydana przez wytwórnie In Trance We Trust. Panowie współpracują dalej.

21 listopada 2007 roku wyszedł debiutancki album duetu pod nazwą „Time Frame”. Można na nim znaleźć między innymi utwory dobrze już znane jak „Falling” (z pięknym wokalem Anity Kelsey), również bardzo klimatyczny „Where Do We Go”, w którym zaśpiewała Tiff Lacey. Do tego niesamowicie porywający „Sierra Nevada”, jak również „Evergreen”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online