Powrót

Five Finger Death Punch

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Five Finger Death Punch
Five Finger Death Punch (5FDP) to amerykaństa grupa grająca groove metal. Five Finger Death Punch powstał w 2005 roku w Los Angeles z inicjatywy ex-basisty U.P.O., Zoltana Bathory’ego. Demo Zoltana bardzo spodobało się perkusiście Jeremy’emu Spencerowi. Obaj panowie umówili się na spotkanie i miesiąc później zaczęli we dwóch tworzyć materiał na album. Mając gotowych 6 piosenek, postanowili rozejrzeć się za dodatkowymi muzykami. Do składu dołączyli basista Matt Snell, wokalista Ivan Moody (Motograter), a także gitarzysta Darrell Roberts, z którym Jeremy znał się wcześniej z kapeli W.A.S.P. 
Na początku czerwca 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Firm Music. Zanim jednak Five Finger Death Punch wydało swój pierwszy pełnowymiarowy album, na początku lipca 2007 roku ukazała się EPka zatytułowana „Pre-Emptive Strike”. 
Debiutancka płyta Five Finger Death Punch powstała w 2006 roku przy współpracy z takimi muzykami jak Stevo „Shotgun” Bruno (Mötley Crüe, Prong), Mike Sarkisyan (gitarzysta Spineshank) oraz Logan Mader (ex-gitarzysta Machine Head i Soulfly). Produkcją krążka zajęli się Zoltan i Jeremy. 
Album „The Way Of The Fist” ukazał się 31 lipca 2007 roku pod szyldem Firm Music i już w pierwszym tygodniu od swojej premiery znalazł się na liście Billboard 200. 
W 2009 roku Darrell rozstał się z zespołem. Szybko jego miejsce w 5FDP zostało zajęte przez Jasona Hook’a,  gitarzystę grającego u boku Alice Coopera.
W grudniu 2010 roku od zespołu odszedł basista Matt Snell, którego zastąpił Chris Kael. 
11 października 2011 roku zespół wydał swoją trzecią płytę „American Capitalist”. Prace nad albumem zaczęły się w listopadzie 2010 roku w Hideout studio w Las Vegas, a produkcją tak jak przy poprzednim albumie zajął się Kevin Churko. Pierwszy singiel z nowego albumu "Under and Over It" wydano 13 sierpnia 2011 roku. 
 
Skład zespołu :
 
Ivan (Ghost) Moody – wokal
Zoltan Bathory – gitara
Chris Kael – gitara basowa
Jeremy Spencer – perkusja
Jason Hook – gitara 
 
Byli członkowie :
 
Matt Snell – gitara basowa
Darrell Roberts – gitara
Caleb Bingham – gitara

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online