Powrót

Flapjack

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Flapjack
Grupa Flapjack powstała w grudniu 1993 roku. Głównymi założycielami grupy byli Robert „Litza” Friedrich oraz Maciej „Ślimak” Starosta. Obaj grali wtedy w Acid Drinkers.
Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży sprzętu muzycznego Litza wynajął studio nagraniowe. Sesja odbyła się w lutym 1994 roku w gdyńskim Modern Sound Studio. Do studia przybył Tomek Lipnicki z Illusion wraz z wokalistą trójmiejskiej kapeli Ndingue Grzegorzem „Guzikiem” Guzińskim, którego Robert wypatrzył na jednym z gdyńskich koncertów. 
Ich premierowy album nosił tytuł „Ruthless Kick”. 
Następną płytą był „Fairplay”. Utwory na tę płytę zaczęły powstawać na początku 1995 roku. Większość kawałków powstała we współpracy Licy i Guzika. Nagrywanie płyty odbywało się w Wiśle w październiku 1995 roku. Efektem pracy w studio była płyta wydana 15 stycznia 1996 roku. Sam tytuł symbolizuje przeniesienie szczytnej idei sportowej do życia codziennego. 
Na przełomie lutego i marca Flapjack rusza w trasę koncertową wraz z Illusion i Dynamind. Po trasie Litza odchodzi od grupy, jednak obiecuje, że będzie się udzielać na następnej płycie oraz na koncertach, jeżeli go tylko o to poproszą.
Po wydaniu kolejnej płyty „Juicy Planet Earth”  kapela zawiesiła działaność. Ponownie panowie z Flapjacka spotykają się w 2003 roku. Skład pozostaje prawie bez zmian - Robert „Litza” Friedrich, Maciej „Ślimak” Starosta, Grzegorz „Guzik” Guziński, Maciej Jahnz i Andrzej „Gienia” Markowski.
W sierpniu 2004 na koncercie w Świdnicy Litzę zastąpił Aleksander „Olass” Mendyk, który po kilku koncertach został na stałe.
Latem 2005 zespół deklaruje, że w głowach mają już pomysły na następną, czwartą płytę. Dalsze plany pokrzyżowała jednak nagła śmierć Olassa, motywując jednocześnie pozostałych członków do kontynuowania pracy.
Do składu Flapjacka dołączył nowy gitarzysta Acid Drinkers - Jankiel a także basista none - Mihau. Pod koniec 2009 roku zespół mówił o zamiarze nagrania nowej płyty, na której wykorzystane będą nagrania gitar i wokale Olassa. 
Flapjack supportował na koncartach między innymi Dog Eat Dog, Biohazard i Paradise Lost.
 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online