Powrót

Flexxip

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Flexxip
Flexxip to zespół założony w Warszawie przez Emila Blef'a i Mes'a. Ich pierwszy oficjalny utwór nosi tytuł "Flexxstyl". Wydany był w 2002 składance "Junoumi vol.1". Kolejne nagrania Flexxip to utwory przygotowane na kompilację "Junomi vol.2" (2002), płytę Reda "Al-hub" (2002) i płytę Dizkret/Praktik "IQ" (2002). Przełomem w ich karierze było nagranie piosenki z Pezetem, zatytułowanego "Oczy otwarte" na składankę Magiery & L.A. "Kodex". Pierwsza płyta grupy, "Fach", ukazała się w 2003. Promowały ją single "Oszuści", "List" i "Szukam tego $". Obecnie Mes, jako Ten Typ Mes zajmuje się swoją karierą solową. Udziela się także w zespole "2cztery7", który tworzy ze Stasiakiem i Pjusem. Emil Blef rozpoczyna solową karierę płytą "Mam taką twarz, że ludzie mi ufają...BILLING"

Zespół Flexxip stworzyły dwie całkowicie odmienne osobowości. Ten Typ Mes i Emil Blef mieszając swoje inspiracje, wizje rapu, podejście do życia i spojrzenie na muzykę, wytworzyli jakość, którą określili jako flexxstyl. Zanim podzielili się swoją twórczością - jak to zawsze podkreślali - długo nagrywali, ćwiczyli swoje umiejętności, aby ich styl z czasem stał się rozpoznawalny. Zanim zespół opuściły dwie inne osoby: Maciek i Fauo, nagrali kilkadziesiąt utworów. W już dwu osobowym składzie skoncentrowali się na nagrywaniu dema. Trzecią demówkę z kolei uznali za materiał na tyle reprezentatywny, żeby zacząć udzielać się w ówczesnym undergroundzie.

Pierwszym kawałkiem, który pojawił się w świadomości szerszej grupy ludzi, w radiu, czy obiegu internetowym, było "Laaadies". Natomiast pierwszym wydanym legalnie zaistnieli na winylowej składance niezależnego wydawnictwa „Junoumi vol.1” z kawałkiem "Flexxstyl" z Dizkretem w roli gościa. W tym czasie zaczęli dużo koncertować, aby z czasem uzyskać miano "ulubieńców warszawskiej publiczności". Obecnie każdy z członków pracuję nad swoimi projektami, a jako Flexxip pojawiają na płytach innych muzyków.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online