Powrót

Forseco

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Forseco
Forseco to duet stworzony przez dwójkę braci mieszkających w Tychach, Tomasza oraz Marcina Chumowicza. Zespół powstał w 2004 roku. Grają muzykę elektroniczną. Pierwszy swój singiel wydali na początku 2005 roku pod tytułem „La vida” w wytwórni Goblin Records. W tym samym roku, tyle że w maju ukazał się ich oficjalny remix dla projektu „Bitter Sweet – First Sight”. Gosia Andrzejewicz była wokalistką w tym utworze. Premiera płyty „Bitter Sweet – First Sight” miała miejsce w Oberhausen w Niemczech 10 maja podczas DJ Meeting.

Nowy projekt braci ukazał się w sierpniu tego samego roku pod tytułem „Martin & Hatzy - Where Is”. Ukazał się on na kompilacji „The Best of House 2005” w Azji. Na tej samej płycie swoje utwory zamieścili inni producenci, tacy jak Eric Prydz, Global Deejay's, Uniting Nations, Vinylshakerz, Milk & Sugar, Danzel, The Disco Boys, Scooter i inni. Kompilację wydała jedna z największych azjatyckich wytwórni Music Street, która połączyła się w 2006 roku z wytwórnią Warner Music Singapore. Dla tej ostatniej grupa wraz z MBrother nagrała mix płyty „Might Mix vol.1”.
 
Rok 2006 to pierwsza płyta wydana w postaci winylowej „Spring Fever – Give Me More”. W podobnym stylu, czyli elektro house, grupa nagrała mix dla DJ Adamusa „Wet Fingers – Nu Limit”.

W Polsce ekipa wypromowała się singlem „Forseco-Insane” granym przez radiowe rozgłośnie, w tym oczywiście przez Radio ESKA. Nagrali również teledysk do niego. W październiku 2006 nagrali ponadto remix piosenki Gosi Andrzejewicz „Słowa”. Drugi singiel „Calling Girls” ukazał się w roku kolejnym. Również nakręcono do niego teledysk, a sam utwór został nominowany do ESKA Music Awards 2007 w kategorii Radiowy Debiut Roku.

W 2008 roku Forseco wraz z Pompero trafili na półki sklepowe w Portugalii. Byli oficjalnymi remixerami projektu Rico Bernasconi - "Little Precious Diamond", który został wydany przez Ministry Of Sound. Z tym samym projektem obaj wykonawcy trafili na winyl "D-troy Precious (Little Diamond)" wydany przez Kontor Records, gdzie nagrywa między innymi ATB, Blank & Jones czy Fedde Le Grand.

Teledyski

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online