Powrót

Fragma

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Fragma
Fragma lub Fragma Project jest niemieckim projektem, w skład który wchodzą cztery osoby. Są to bracia Dirk i Marco Dudaerstadt, Daniel Klein oraz producent Ramon Zenker. Grupa ta powstała w 1998 roku. Rok po stworzeniu grupy powstał przebój Toca Me, który w krótkim czasie dostał się na 11 miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

W 2000 roku powstał mix „Toca Me” z wokalem z piosenki grupy Coco Star „I Need A Miracle” pod tytułem „Toca’ Miracle”. Utwór ten bardzo szybko zdobył popularność, dostając się na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Swoją popularność grupa mogła odczuć również w Australii oraz Irlandii.

Swój pierwszy album grupa wydała w 2001 roku. Nosił tytuł „Toca”. „Everytime You Need Me” oraz „You Are Alive” - single z tej płyty podobnie jak poprzednie utwory dobrze radziły sobie na listach przebojów. W 2002 roku bracia Duderstadt założyli swoje własne studio nagraniowe, które nazwali Evergreen-Terrace i wydali kolejną płytę pod tytułem „Embrace” ze znanymi singlami: „Say That You're Here", „Embrace Me", „Man In The Moon" czy też „Time And Time Again".

W kolejnych latach bracia Dirk i Marco odłączyli się od grupy i tworzyli na własny rachunek pod swoim nazwiskiem. Grupa wydała kolejny singiel dopiero w 2006 roku pod tytułem „Radio Waves” oraz „Tocastorm” – mash-up stworzony na bazie „Sandstorm” Darude.

W 2008 roku Fragma wydała kolejny singiel „Toca’s Miracle”, największy jak dotąd hit grupy. Zajął pierwsze miejsce na brazylijskiej Top Charts oraz Top 5 World Dance Charts oraz drugie miejsce w australijskim Aria Club Chart.

Ostatni singiel grupy to wydany w 2008 „Memory”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online