Powrót

Funkerman

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Funkerman
Funkerman czyli Ardie van Beek urodził się w 1975 roku w Bredzie w Holandii. DJ oraz producent w jednym. Gra muzykę elektroniczną. Właściciel Flamingo Records wraz z innym producentem/didżejem Fedde le Grand oraz producentem Rafem.

Jako nastolatek interesował się w głównej mierze amerykańskim hip-hopem. Dopiero w latach 90-tych zainteresował się muzyką house w klubie w Bredzie. Funkerman zaczął interesować się muzyką, a hobby przerodziło się w chęć zarabiania jako DJ. Spędził godziny w sklepie muzycznym gdzie pracował i słuchał muzyki. Poznał wiele osób z branży i produkcję muzyki od podszewki. Wtedy też założył wraz z przyjaciółmi wytwórnię Flamingo Records, jedną z najbardziej znanych w świecie elektronicznej muzyki.

Swoje pierwsze single wydał w 2002 roku, lecz dopiero w 2005 dzięki „Rule the Night” oraz „The One” dostał się na listy przebojów w Holandii. W 2007 roku dzięki współpracy z Fedde le Grand przy singlach „F to the F” oraz „Wheels in Motion” utwory te wchodziły na listy Dutch Top 40, Mega Single Top 100 oraz Mega Top 50. W tym samym roku ukazał się również przebój „Speed Up”, który zrobił międzynarodową karierę.

Jak każdy DJ, Funkerman ma na swoim koncie również wiele remiksów. Wystarczy wymienić ostatnie z nich, które ukazały się w 2008 roku - „Angel on my Shoulder” Kaskade czy też utwór Sugababes „Girls”.

Rok później Funkerman pojawił się na wielkich imprezach muzyki elektronicznej, między innymi Mystery Land, Love Parade, Creamfields, Extrema Outdoor oraz Ministry of Sound London. Poza tym został rezydentem w najsławniejszym klubie na Ibizie - Space. Funkerman organizuje również imprezy Flamingo Nights na całym świecie, gdzie występuje nie tylko on sam, ale również zaproszeni goście.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online